ماهنامه «سرزمین من» نشریه‌ای از گروه مجلات همشهری است که در حوزه «ایران‌شناسی و ایرانگردی» منتشر می‌شود و به موضوعاتی از جمله تاریخ، طبیعت، حیات وحش، مردم‌شناسی، معماری و هنر ایران می‌پردازد.این مجله که به عنوان نشنال جئوگرافیک ایرانی نیز شناخته می‌شود در طول دوره انتشار خود جایزه‌ها و افتخارات مختلفی به دست آورده و عنوان «پرجایزه‌ترین مجله ایران در سال 1389» را از آن خود کرده است. اين مجله تنها و نخستين مجله ايراني است که طبق استاندارهاي بين المللي براي معرفي ميراث فرهنگي، معنوي و طبيعي سرزمين ما منتشر مي‌شود. اين مجله از نظر فرم و ارايه محتوا يکي از معدود مجلاتي است که در جهان با رويکرد پرداختن به حوزه فرهنگ، تاريخ و طبيعت منتشر مي‌شود.

این مجله درآخرین شماره خود مطلبی با عنوان « دست، سنگ صعود» به قلم «افشین یوسفی» را منتشر کرده است. در گزارش منتشر شده چنین آمده است:

«بند يخچال » از جذاب ترین و مشهورترین مناطق سنگ نوردی ایران است؛ مکانی در دل کو ههای توچال که به دلیل داشتن سنگ های بزرگ جدا شده از دیوار های به همین نام که در بالا دست آن قرار دارد، مشهور است؛ سنگ هایی که هر کدام شان به اندازه ي یک ساختمان چند طبقه هستند. سنگ هایی که هرکدام برای خود نام و نشانی دارند و هرکدام محلی هستند برای آموزش و تمرین سنگ نوردان. بند یخچال، یک پارک سنگ نوردی و پاتوقی برای جمعه گردی کوهنوردان فنی تهران است. مکانی که در روزهای تعطیل، کوهنوردان در آ نجا جمع شده، در کنار هم مشغول سنگ نوردی می شوند. بند یخچال به این دلیل معروف شده که می توان در آن تمامی رشته های سنگ نوردی را انجام داد و همين جاذبه ها هم باعث مي شود تا در هواي خنك مهرماه، براي سنگ نوردي سري به آن بزنيم.

 

برای مطالعه این مجله و گزارش منتشر شده نسخه چاپی آن را خریداری نمایید .

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید