*فرار از نقطه B

نوشته شده توسط : فرشید داوودی | تاریخ ارسال مطلب : .

 

همانطور که می‎دانید، در UIAA  و در واقع استاندارد CE تمام تجهیزات سنگ‎نوردی و کوه‎نوردی بر اساس تست‎های مختلف در شرایط احتمالی و نرمال مورد آزمایش قرار می‎گیرند و در واقع تمام این موسسه‎ها از کاربر تقاضای استفاده صحیح ابزار، در چارچوب تست‎های صورت گرفته را دارند. و بالطبع در بیشتر حوادث استفاده‎های اشتباه و خطاهای فردی علت اصلی است.
مطمئنا وقتی شرکتی موفق به دریافت تاییدیه CE  یا UIAA می‎شود؛ برای جلوگیری از حادثه و مبرا کردن شرکت از خطاها اقدام به آموزش از طریق کاتالوگ می‎کند که در واقع هم جنبه آموزشی و هم تذکر جدی به کاربر است که در صورت استفاده اشتباه، کمپانی به هیچ وجه متعهد نخواهد بود.
در حال حاضر در UIAA  و  البته  CE برای تست کارابین از EN12275  و EN 362 به عنوان معیار و مشخص نمودن استاندارد استفاده می‎شود.

 

 

 

 

 

Kolin powick مسول کیفیت و ایمنی black diamond مقاله ای پیرامون این مطلب نوشته است که:

 "به طور کلی وقتی بیشتر مردم در مورد کارابین و مقاومت یا همان قدرت آن صحبت می‎کنند، در ابتدا به مقاموت  طولی و قدرت اصلی محور اشاره می‎کنند. البته تست CE دو حالت فشار در حالت کشش طولی با دهنه کارابین باز و فشار عرضی هم دارد که به صورت معمول برای همه کارابین ها قابل مشاهده است.

اما مساله اصلی و قابل تآمل، گرایش و تغییر مکان بار یا اعمال نیروی اضافه در حالت کشش طولی کارابین است. به راستی چرا در این شرایط مقاومت کارابین بسیار ضعیف می‎شود.

 

 

برای اینکه منظور من را بهتر متوجه بشید، فرض کنیم که دهانه کارابین بسته و مهره یا پیچ کارابین هم بسته باشد.

چرا نقطه B  ضعیف تر از نقطه A است؟

 

 

همچنین اگر نقطه B  ضعیف تر از نقطه A است، میزان کاهش مقاومت طولی  چقدر است؟

تاثیر شکل کارابین بر روی این تغییر مقاومت به چه مقدار است؟

دلیل به وجود آمدن این سوال‎ها زمانی‎ست  که من در حالت حمایت هستم و از یک کارابین HMS  بزرگ برای حمایت نفر دوم خودم به عنوان کارابین نقطه برآیند استفاده کنم. اگر داریم با یک کُرده  سه نفره صعود می‎کنیم؛ می‎توانیم به راحتی 4 تا کارابین را کنار هم از نقطه A  تا  B  بگذاریم.

 

آیا می توان گفت که نقطه B مقاومت کمتری  نسبت به نقطه A   دارد؟

یا اینکه این ضعف به چه مقدار به شکل کارابین بستگی دارد؟

آیا نقطه B  کارابین شکل “ D “ ضعیف‎تر خواهد بود؟

خوب بیایید نتایج رو بررسی کنیم:

در حالت دهنه بسته کارابین، با توجه با تست های CE ( پین 10 میلیمتر) ،

کارابین پیچ Vapor (محصول شرکت بلک دیاموند) دارای مقاومت 21 کیلو نیوتن است. 

 

 

- کلیه تست های ما با نیروی 22 کیلو نیوتن است.

- ما از یک نمونه تسمه به جای بهره جستن از پین 10 میلیمتر در تمام تست‎ها استفاده می‎کنیم ، در نتیجه حاصل 21.8  کیلونیوتن خواهد بود .

*پی نوشت عموم اسلینگ‎های موجود بر طبق استاندارد EN566  تست می‎شوند.

 

بعد از آن  تسمه ما از یک کلمپ در قسمت ضلع بالایی و پهن کارابین  HMS استفاده کردیم تا در واقع نقطه B  را شبیه سازی کنیم. این ترکیب موجب کاهش شدید قدرت کارابین حتی تا نصف توان کارابین شد.

 

 

  بعد از آن تصمیم گرفتیم  که بد ترین حالت ممکن رو ایجاد کنیم. در این حالت اسلینگ از دماغه اتصال پیدا کرد. طبق آزمایش‎های قبل  و داده‎های به دست آمده کارابین Vapor  با 5.21 کیلو نیوتن گسیخته شد.

 

 

توجه داشته باشید که  اطلاعات به دست آمده با یک سری تجهیزات ثابت بدست آمده است. و البته تمام تست‎ها با یک مدل کارابین و هر ترکیب یک بار تست شده است

تمام کارابین ها پیچ کارابین بسته بود.

 

 

من می‎توانم مطمئن باشم که با توجه به هندسه یا شکل کارابین (ضلع پهن کارابین HMS) مقدار مقاومت بیشتر از آن چیزی که ما دیدیم کاهش یابد.

 
آیا هرچه نقطه تحت بار از ستون و محور اصلی کارابین دور تر باشد ضعیف تر خواهد بود؟

-  توی این مورد تقریبا نصف می شود.

آیا می توان بر روی آن شوک وارد کرد؟

-  به هیچ وجه توصیه نمی‎شود.

آیا کاهش قدرت به صورت خطی هست؟

نمی‎دانیم، به خاطر اینکه ما تنها بر روی دو نقطه تست کردیم. اما به طور کل هر چه از محور بار ( که به صورت خطی است) دور تر شویم، این کاهش قدرت بیشتر خواهد شد.

اگر ما به کارابین واقع در نقطه برآیند کارگاه چندین نقطه دیگر اضافه کنیم ، مقاومت آن به خطر می افتد؟

- بله

آیا ریسک زیادی دارد؟ 

- همیشه دارای ریسک است.

بر اساس بررسی علمی ما، به یاد داشته باشید که در همه شرایط بار وارده رو به محور طولی کارابین نزدیک کنید و مطمئنا دهانه کارابین را ببندید تا در قوی‎ترین حالت خود قرار گیرد.

 

همچنین من یک عکس از یک سنگنورد، مربی و راهنما از چیزی که دیده بود، دریافت کردم.

 

 

سوال اول این بود که یک بار 3 محور به چه مقدار مقاومت کارابین را تضعیف می‎کند؟

 خیلی ها در مورد کارابینی که از سه جهت تحت بار قرار میگیرد، شنیده‎اند. اما این در حقیقت 4 نقطه است که دو نقطه آن از طرف کارگاه و دو نقطه دیگر آن توسط دو با گره خود حمایت اتصال کرده است. سوال این است، آیا که این مساله اهمیت دارد؟

 

 

در شکل بالا در حالتی که بار بدون شوک بر روی کارابین کارگاه باشد، بالتبع همه چیز خوب به نظر می‎آید.

اما اگر بار در این موقعیت افزایش پیدا کند،چه اتفاقی می‎افتد؟

آیا این بار 4 نقطه‎ای تآثیر گذار هست؟

ما چند تست سریع کوچک در این مورد انجام دادیم...

 

 

  مشخص است که بار چند محوره از مقاومت نهایی کارابین کم خواهد کرد. ما با سه بار تست کردن متوجه کاهش تقریبی25 درصد کارابین در حالت پیچ باز و بسته کارابین شدیم.

البته که ما پیگیر تفاوت قابل توجه مقاومت کارابین در سناریوهای بارهای 3 محوره معمول بودیم.

ما در 2 حالت کارابین را تحت بررسی قرار دادیم :

- دو بار بر روی انتهای بزرگ کارابین (عکس سمت چپ)

- دو بار بر روی انتهای کوچک کارابین (عکس سمت راست)

 

 

 

 

 به طور کلی ابزارهای سنگ‎نوردی بسیار قوی هستند، اما مشروط بر آنکه به طرز صحیح مورد استفاده قرار گیرند . به واقع به همان شکل که طراحی شده  تعریف شده مورد استفاده قرار گیرد. زمانی که  شما بار غیرمعمول ( مثل بار 3 یا 4 محوری) بر روی کارابین وارد می‎کنید، مشاهده خواهید کرد که توان نهایی کارابین بسیار کاهش می‎یابد. حتی در زمانی که بار بر روی دهانه (دماغه کارابین) قرار گیرد در این موقعیت است که همه چیز غیر متعارف می‎شود.

نتیجه این می‎شود که سعی کنیم کارابین‎ها را در یک خط و در راستای محور اصلی  نگاه دارید و مانع بارهای چند جهته بر روی کارابین شویم. زیرا که مقاومت کارابین را تحت تاثیر قرار می‎دهید."

پی‎نوشت:

عموما در هنگام حمایت استاتیک( کارابین نقطه برآیند کارگاه) و دینامیک کارابین HMS مورد استفاده قرار می‎گیرد.
بهترین نقطه اتصال حمایت مخصوصا در زمانی که کارگاه توسط ابزارهای میانی و کارگاهی موقت ایجاد شده ، نقطه بر آیند کارگاه ( حلقه  گره ) است.
برای درک بهتر این مساله توصیه می‎شود فیلم زیر را مشاهده کنید

آپلود شده در آپارات
http://www.aparat.com/v/wl51O

* شاید بهترین عنوانی  که برای  این ترجمه می‎توانم بگذارم، فرار از نقطه B باشد چرا که هنوز در ایران بر سر اتصال 3 نقطه کارابین صحبت‎ها و نظرات مختلفی ارائه می ‎شود.  در کل از مراحل سنگ‎نوردی  و نجات از خطرات تحت بار قرار گرفتن کارابین‎ها در بارهای نامتعارف اطلاع نداریم.

ترجمه و تالیف: آذران حمیدی
مدرس درجه 2 سنگ‎نوردی

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

گفتگوها