رکاب زنی از زابل تا مشهد/ معرفی مدارس طبیعت

نوشته شده توسط : الهه حمیدی | تاریخ ارسال مطلب : .

از تاریخ 9 الی 21 دی ماه عبدالرضا کوهپایه و عیسی پوردوست برنامه رکاب زنی خود را از زابل به مشهد به اجرا کردند. این برنامه با هدف معرفی و اهمیت مدارس طبیعت اجرا شد .

عبدالرضا کوهپایه درباره این برنامه این گونه توضیح داد : " 9 دی از زابل شروع به رکاب زنی کردیم و در مسیر طی 10 روز در شهر های نهبندان ,  سربیشه , بیرجند , قائنات , گناباد و تربت حیدریه برای مسئولین محیط زیست , اعضای شورای شهر , منابع طبیعی , آموزش و پرورش و سمن های محیط زیست , مدرسه طبیعت را تعریف و چرایی احداث و راه اندازی و حضور کودکان را در چنین فضایی شرح داده و بخشی از سخنان  دکتر وهاب زاده ( بوم شناس , استاد دانشگاه و ایده پرداز مدرسه طبیعت ) را برای حضار منتشر کردیم .

در جمع حدود 950 کیلومتر در جاده های شرق رکاب زدیم . ما درياچه هامون را به عنوان سمبل نامهرباني و زياده خواهي مردمان در برابر نعمات خداوندگار و طبيعت به عنوان نقطه شروع و مدرسه طبيعت کاوی كنج(اولین مدرسه طبیعت ایران) را به عنوان سمبل اميد و تلاشي شگرف براي آموزش نسل آينده سرزمين مادري ، بعنوان نقطه پاياني برگزيدم. "

در نهایت امروز دوشنبه 21 دی ماه ساعت 30 : 9 دقیقه صبح در محل مدرسه طبیعت  " کاوی کنج " مشهد مراسم اختتامیه این برنامه با حضور دکتر وهاب زاده و جمعی از مسئولین مدرسه, کودکان و عده ای از دوستداران محیط زیست , اجرا شد .

 

برای اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس مراجعه کنید :

http://deepbreath.ir/

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

نظرات  

0 #2 شریفی 1394-11-12 21:28
بسیار عالی...خسته نباشید
+1 #1 عبدالرضا کوهپایه 1394-10-25 17:42
درود و خداقوت.
سپاس از وب سایت وزین کوهنامه بابت درج خبر تلاش ده روزه ما.
باشد که مهربانی به دشتها و کوه های این سرزمین باز گردد.
عبدالرضا