همزمان با ششمین دوسالانه فیلم کوهنوردی که از سوی انجمن کوهنوردان ایران در تاریخ 21 و 22 برگزار می شود نگاهی به چند سال پیش، زمانی که هنوز شاید تجهیزات و امکانات فیلم برداری و تهیه فیلم در دسترس عموم کوهنوردان نبود داشتیم. خبری که در شماره های قدیمی مجله کوه با اشتیاق  از نخستین فیلم کوهنوردی ایران « چون کوه » یاد می کند و آرزوی حضور فیلم های فیلم های کوهنوردی در جشنواره های داخلی را دارد.

امروزه با وجود تجهیزات فیلم برداری و عکس برداری و موبایل ها هر کوهنوردی به راحتی می تواند فیلم برداری کرده و از فعالیت خود فیلم کوتاهی تهیه کند.  هر روز در شبکه های اجتماعی و سایت های اشتراک گذاری فیلم ویدئو هایی از فعالیت های ماجراجویانه ، کوهنوردی و سنگنوردی و .... منتشر می شود . 

 

 امیدواریم با جمع آوری و ارسال فیلم های کوهنوردی به انجمن کوهنوردان ایران جشنواره هفتم پربار تر و  با تعداد فیلم های بیشتری برگزار شود.

 

 

تصاویر : از فصلنامه کوه - شماره های 1 و 2 

 

"حسن گرامی" سنگ‎نورد و دیواره‎نورد مطرح کشورمان   به همراه "فاطمه حاجی کریم‎لو" موفق شدند در بیست‎وچهارم مرداد 96 در نیمی از یک روز و طی بازه زمانی حدود 6 ساعت برای اولین بار مسیر48 لهستانی‎ها در علم کوه را به صورت طبیعی و پاک(trad) صعود کنند.
گزارش مشروح این صعود به همراه عکس‎های آن در همین وبسایت منتشر شد. همچنین ایشان گزارشی از این صعود را به صورت حضوری در باشگاه آرش و دماوند ارائه دادند.

از این صعود فیلمی تهیه و در اختیار کوه‎نامه قرار داده شده است که شما را به تماشای این صعود زیبا دعوت می‎کنیم.

 

 « برای مشاهده فیلم کلیک کنید »

 

 

 

همیشه برای انتخاب برترین‎ها نظرات مختلف است و هر تشکل و سازمانی مشخصه‎های خاص خود را برای انتخاب در نظر می گیرد. و این بار Climbing TV  پنج سنگ‎نورد برتر مرد و زن را از دیدگاه خود انتخاب و معرفی کرده است.

 

برای مشاهده کلیپ 5 سنگنورد برتر مرد کلیک کنید

 

 

برای مشاهده کلیپ 5 سنگنورد برتر زن کلیک کنید