فیلم تلاش پروانه کاظمی بر روی کانچن جونگا

نوشته شده توسط : بهرام پورعلی بابا | تاریخ ارسال مطلب : .

پروانه کاظمی( لینک) در بهار سال 92 تلاشی بر روی سومین قله بلند دنیا کانچن جونگا داشت . پروانه کاظمی گزارش خود را از این تلاش در سایت شخصی اش منتشر کرده است ( لینک ) . در ادامه تصاویر و گزارش ها فیلمی بسیار زیبا در سایت شخصی ایشان قرار داده شده است که تصاویری کوتاه و بسیار زیبا از این برنامه می باشد .

همه شما را دعوت می کنیم تا این فیلم زیبا را در سایت آپارات مشاهده نمایید.

لینک فیلم در سایت آپارات

 

همچنین سایت پروانه کاظمی امسال در جشنواره وب ایران شرکت کرده است . لطفا با مراجعه با سایت ایشان و رای دادن در بیشتر شناخته شدن وب سایت این کوهنورد توانمند کشورمان سهیم باشیم.

 


درباره کانچن جونگا( کوهستان خدایان ) :

این قله با ارتفاع 8586 متر در میان هشت هزارمتری ها کمتر شناخته شده است و تعداد صعودکنندگانش نیز اندک می باشد ( تا پایان بهار سال 2013  تعداد کل صعود کنندگان 291 نفر می باشد که شامل68 شرپا، 216 کوه نورد مرد و 8کوه نورد زن است. تعداد کشته شدگان نیز 48 نفر می باشد) کوهستان کانچن جونگا با معنی لغوی 5 گنجینه برفی شامل 5 قله:
1.    قله اصلی 8586 متر
2.    غربی یا یالونگ کانگ 8505 متر
3.    مرکزی 8482 متر
4.    جنوبی 8494 متر
5.    کانگ باچن7903 متر
این قله ها در فرهنگ محلی، سمبل 5 عنصر با ارزشند: طلا، نقره، جواهر، گندم و دانه های پر برکت و کتب مذهبی و این کوهستان در باور مردم محلی مکان زندگی خدایان…
قله اصلی برای اولین بار در سال 1955 توسط تیمی از انگلستان صعود شد و مسیر صعود نرمال آن رخ جنوب غربی می باشد و برای رسیدن به کمپ اصلی این رخ که در یخچال معروف و وسیع یالونگ واقع است ابتدا باید با پرواز داخلی از کاتماندو به یکی از دو شهر بدراپور Badraphur یا بیرات ناگارBirathnagar  پرواز کرد. سپس از هر کدام از این دو شهر می توان توسط ماشین (مینی بوس یا جیپ) با صرف 2 روز به ابتدای مسیر پیاده روی یعنی روستای سینامSinam  به ارتفاع 1200 متر رسید.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

گفتگوها