اگر بخواهیم معنای خاص و مفهوم دقیق و اصلی پادکست را توضیح دهیم باید بگیم، پادکست فایلهای صوتی است که بر روی سرورهای مشخصی آپلود می‌شود و شما می‌توانید به کمک برنامه‌هایی که برای گوش دادن به پادکست طراحی شده‌اند، مشترکِ ‌‌آنها بشوید و به آنها گوش دهید. معمولاً امکان دانلود پادکست هم برای شما فراهم می‌شود و مجبور نیستید همیشه به صورت آنلاین به آن‌ها گوش بدهید. در دنیای ورزش های کوهستانی نیز پادکست هایی شروع به فعالیت کردند و در اختیار علاقه مندان قرار گرفتند.

امروز میخواهیم پادکست پلخواب را که توسط مربی رسمی فدارسیون آقای شهرام عباسنژاد تولید می شود را معرفی کنیم. این پادکست در 7 اپیزود تا تاریخ انتشار این مطلب تولید شده و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است. این پادکست به صورت تخصصی در حوزه سنگنوردی تولید محتوای صوتی می کند. شهرام عباسنژاد در مورد پادکست پلخواب اینگونه می گوید:

سعی می‌کنم در پادکست پلخواب زندگی رو از روزمرگی دربیارم و تجارب و دغدغه‌های ورزشی خودم رو با شما به اشتراک بگذارم . پلخواب نام منطقه‌ای است در جاده کرج چالوس جایی که جاده و رودخانه هم سطح می‌شوندد، دیواره سنگی و منطقه سنگنوردی مورد علاقه‌ی من دیواره‌ی پلخواب در آنجا واقع شده‌است .

 

شهرام در وبلاگ خودش گفته که این پادکست در اولین فصل خودش 12 اپیزود خواهد داشت و تا امروز 7 اپیزود اون رو تولید و منتشر کرده که امیدواریم به زودی اپیزودهای دیگری از اون رو بشونیم. باید یادآوری کنم که شهرام از وبلاگنویسان حوزه کوه و سنگ نیز هست و همیشه در تولید محتوای این ورزش نقش مهمی رو ایفا برعهده داشته است.

شما می توانید این پادکست را از اپ های پادگیر مانند انکر ، اسپاتیفای ، پادکست ادیکت , کست‌باکس و گوگل پادکست گوش دهید و به تدریج بر روی دیگر اپ ها هم قرار خواهد گرفت. قطعا در حوزه پادکست ها فارسی " پلخواب " موضوعی جدید داشته است و با همراهی و استقبال شما قطعا می تواند اپیزود های بیشتری را منتشر کند.

 

وبلاگ شهرام عباس نژاد(دیواره بلند و انگشتان سرمازده)

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید