وب سایت سرطناب با شعار تخصصی ترین راهنمای دیواره های سنگنوردی ایجاد شده است. این وب سایت در صفحه اول خود لیستی از دیواره ها را با لینک محل دسترسی تدارک دیده است و کاربران می توانند براساس نام یا شهر  محل دیواره مورد نظر خود را پیدا کنند.

این وب سایت اپلیکیشن اندرویدی نیز برای اطلاعات خود تهیه دیده و در اختیار کاربران قرار داده است. شما میتوانید اپلیکیشن مربوبطه را از این لینک دانلود و نصب کنید.

در اهداف فعالیت آن موارد زیر ذکر شده است :

– معرفی مسیرها و دیواره‌های سنگنوردی و اطلاعات مربوط به آن‌ها
– ارتقای کیفیت و ایمنی دیواره‌ها و مسیرهای سنگنوردی
– بالا بردن آگاهی علاقمندان و فعالان
– نگاه علمی به ورزش سنگنوردی

 

 

همانطور که پیشتر در سایت گفته ایم وجود سایت و یا اپ کاربردی که بتواند اطلاعات به روز را در اختیار کاربران قرار دهد و به صورت بومی باشد می توانید در پیشرفت ورزش سنگنوردی نقش بسزایی داشته باشد. با همین رویکرد امیوداریم با نصب این اپ و بررسی آن باعث بهبود و پیشرفت آن شوید.

اگر تجربه ای در استفاده از آن داشته اید لطفا در نظرات ما را در جریان بگذارید.

با عنایت به اینکه بعضا مشاهده شده برخی سنگنوردان بنا بر هر دلیلی در دادن درجه سختی مسیر اغراق کرده اند و درجات مسیری را که صعود کرده اند دو الی سه درجه بیشتر اعلام کرده اند. بنابراین کوه نامه  بنا دارد با هدف تمرکز اخبار صعود مسیرهای 14a به بالا و جلوگیری از پراکندگی و نبود مرجع اعلام خاصی در این خصوص منبعد تمامی اخبار صعودهای بلند بالای 14a داخلی را پوشش بدهد و تمامی سنگنوردانی که از گذشته تا کنون اقدام به صعود مسیرهای 14 به بالا داشته اند را با نام مسیر و منطقه آن معرفی کند و در این راه از اجماع نظرات مربیان اهل فن با هدف درجه دادن درست مسیر و صحت صعود بهره برده  و با تایید نهایی آقای آرتیمس فرشاد یگانه سرمربی تیم ملی گزار ششان را در این صفحه منتشر می کند.

 بنابراین درخواست می شود کلیه سنگنوردانی که مسیری با این درجه به بالا صعود می کنند اطلاع رسانی لازم را داشته تا نسبت به درج گزارش صعود آن ها در این بخش اقدام شود.

لازم به ذکر است در حال حاضر صعودهای بولدر مشمول این اطلاع رسانی نمی شود.

 

از مدتها مرسوم بوده که برای هر منطقه سنگنوردی یک کتاب راهنما توسط برخی افراد علاقه مند یا مربیان تهیه و چاپ می شد و هر فردی میخواست در آن منطقه فعالیتی داشته باشد آن کتاب را تهیه و همراه خود داشته باشد. این کار هنوز هم در سایت های سنگنوردی خارجی مرسوم است و هر سال کتاب تجدید چاپ شده و اطلاعات آن به روز می شود ولی با توجه به وضعیت کشور این اتفاق به سختی می افتد و یک کتاب بعد از چاپ سالها بدون تجدید نظر و به روز رسانی باقی می ماند و دیگر آن کاربرد مناسب خود را ندارد.

در این وضعیت وجود سایت و یا اپ کاربردی که بتواند اطلاعات به روز را در اختیار کاربران قرار دهد و به صورت بومی باشد احساس می شد. طبق بررسی های " کوه نامه"  اخیرا یک اپ برای گوشی های اندرویدی تهیه شده و در سایت های منتشر کننده برنامه های کاربردی مثل کافه بازار هم منتشر شده است. این نرم افزار " کارابین " نامگذاری شده و در حال تکمیل اطلاعات و امکانات خود است.  توضیحات سازنده این اپ را می توانید در ادامه مطالعه کنید.

نرم افزار کارابین بصورت تخصصی برای سنگنوردها طراحی شده، که با معرفی و شرح جزییات سایت ها و مسیرهای سنگنوردی سعی در راهنمایی و بهبود عملکرد ورزشکاران این رشته دارد.
کاربران این اپ قادر به:
-مشاهده سایت های سنگنوردی روی نقشه
-نمایش موقعیت مکانی دقیق کاربر جهت پیدا کردن سریعتر سایت ها
-مشاهده جزییات سایت های سنگنوردی
-گالری تصاویر سایت 

-فهرست مسیرهای سایت با امکان مرتب سازی برحسب درجه
-مشاهده مسیر ها به همراه تصویر نشانه گذاری شده و ریز اطلاعات آن
-مشاهده صعود کننده ها
-درج رزومه
-امکان ایجاد برنامه صعود
-ارسال نظر
-مشاهده پروفایل سایر همنورد ها که شامل رزومه صعود ایشان است
هستند.
بخشی با عنوان جعبه ابزار هم برای کمک هرچه تمامتر به دوستان همنورد تعبیه شده است.

 

این نرم افزار کاربردی یک پیج اینستاگرامی نیز دارد که در آن به روز رسانی ها تکمیل برنامه را منتشر می کند.  کوه نامه ضمن تقدیر از این ایده امیدوار است با تکمیل تر شدن آن و حمایت سنگنوردان کشور باعث معرفی و گسترش بیشتر  مناطق سنگنوردی کشور شود.

از شما نیز دعوت می کنیم از این برنامه کاربردی حمایت کنید.