مجموعه سنگنوردی خاییز / استان خوزستان

نوشته شده توسط : بهرام پورعلی بابا | تاریخ ارسال مطلب : .

روستای خاییز در شمال شرقی بهبهان با فاصله حدود 22 کیلومتری از این شهرستان واقع شده است که دارای کمپینگ کوهنوردی با قابلیت اسکان و سرویس های بهداشتی بوده که در طول سال چشمه ی معروف خاییز آب شرب منطقه را فراهم می کند.

از محل کمپینگ کوهنوردی تا مجموعه سنگنوردی حدود 10 دقیقه پیاده روی نرمال می باشد که تا کنون حدود 20 مسیر با درجه سختی های مختلف در این تنگه زیبا گشایش شده است. مجموعه سنگنوردی خاییز حاصل چندین سال تلاش در شهرستان بهبهان استان خوزستان است.

طی روز های اخیز ( 15 مهر ) مسیر جدید با نام « ؟ » به مجموعه مسیر های این منطقه افزوده شده است. مسیر جدید به متراژ 20 متر با 8 میانی ثابت (رول بلت) و کارگاه زنجیر ایمن که صعودهای ناموفق، درجه سختی آن را با نامش یکی کرده!

بهترین فصل صعود در مجموعه سنگنوردی خاییز اواسط مهر تا اواخر اردیبهشت ماه می باشد.


 

ارسال گزارش : امیرحسین عادل

تخریب نمادهای قله دماوند

نوشته شده توسط : بهرام پورعلی بابا | تاریخ ارسال مطلب : .

کانال تلگرامی وبسایت بام ایران (iran5610@)تصاویر و ویدئو هایی منتشر کرده است که فرد یا افرادی( کوهنورد نما ) اقدام به آتش زدن نمادهای قله دماوند می نمایند. این افراد گوسفندان یخ زده و نمادهای چوبی را با قصد قبلی و با استفاده از مواد آتش زا که با خود به قله برده اند به آتش می کشند و با وقاحت تمام از این عمل خود فیلم و عکس نیز منتشر کرده اند.

امیدواریم با پیگیری این افراد شناسایی شده و بازخواست شوند.

 

 

ارائه گزارش اولین صعود کامل و طبیعی 48 لهستانی‎ها

نوشته شده توسط : فرشید داوودی | تاریخ ارسال مطلب : .

 

بنابر خبر دریافتی ارائه گزارش به همراه فیلم صعود  مسیر48 لهستانی‎ها در علم‎کوه که به صورت طبیعی و پاک(trad) توسط حسن گرامی و فاطمه حاجی کریم‎لو صعود شده است در باشگاه کوه نوردی آرش برگزار می‎شود.

علاقه‎مندان می‎توانند برای شرکت در این مراسم در باشگاه کوه‎نوردان آرش واقع در  تهران میدان انقلاب جنب سینما مرکزی کوچه مهرناز ساختمان ۳۶ طبقه پنجم واحد ۱۸ حضور بهم رسانند.

شروع مراسم ساعت 19 سه شنبه 18 مهرماه خواهد بود.