فرزند یک کوه نورد افسانه ای بودن اگرچه شامل مزایای خاصی است اما به ندرت خوشایند است.

سیمون مسنر 30 ساله، اوایل همین هفته پذیرفت که مصاحبه ای با سیلویا سِنت از "کوریر دل وِنه تو" داشته باشد، مسنر جوان و فیلمساز که خودش نیز یک کوه نورد است، به زودی با "مارتین سیبرر" اتریشی عازم پاکستان خواهد شد تا روی یک قله بکر 7000 متری تلاش کند، از ارایه جزئیات بیشتر در این مورد خودداری کرد اما در باره پدر مشهور خود، رینهولد، صحبت کرد.

 نکات کلیدی این مصاحبه بی پرده، سیمون مسنر گفته:

"کوهها را خیلی دیر در سن 17 سالگی کشف کردم، به دلیل فراوانی آن در محل زندگی ، اهمیت آن را متوجه نبودم اما زمانی که تصمیم به کوه نوردی گرفتم مجذوب آن شدم، هنوز از سرگیجه رنج می برم، وقتیکه بچه بودم، یک ارتفاع دو متری کافی بود تا مرا به وحشت بیندازد، اما وقتیکه به پایین برمی گشتم می خواستم دوباره بالا بروم تا بفهمم چه چیر مرا می ترساند، بنابراین با غلبه برمحدویت هایم، یک کوه نورد شدم.

من زندگی خودم را دارم و او زندگی خودش را

پدرت در برابر این مشکلات چه واکنشی نشان می داد؟

نمی دانم، او آنجا نبود... وقتیکه می خواستم چیزی در باره او بدانم مجبور بودم کتاب آلمانی(Bild = عکس) را بخوانم. هرگز با او کوه نوردی نرفتم و او نیز هرگز مرا به ماجراجویی های خود نمی برد، این موضوع ساده ای نبود، او زمان آزاد برای دیگران نداشت، تا زمانی که نوجوان بودم البته برای من قابل تحمل تر بود اما حالا دیگر نمی خواهم تلاش کنم که شرایط بهتر شود، من زندگی خودم را دارم و او زندگی خودش را.

رینهولد مسنر چه نوع پدری بود؟

خشک و غایب، ذهن او مثل سنگ مرمر، سخت است و می تواند دمدمی و متزلزل هم باشد، پسر یک کوه نورد افسانه ای بودن ساده نبود، همه او را افسانه می دانند اما یک کودک به افسانه نیاز ندارد، او به یک پدر احتیاج دارد و رینهولد هرگز یک پدر نبود، سعی می کنم وقتیکه بچه دار شدم، عملکردی بهتر از او داشته باشم.

سیمون مسنر یک دوست دختر اتریشی به نام آنا دارد که با او در اینسبروک زندگی می کند، آنا دوست دارد که ازدواج کند اما سیمون علاقه ای به ازدواج ندارد شاید به خاطر تاریخچه ازدواج های پدرش باشد، رینهولد مسنر 76 ساله به تازگی با دایان شوماخر 41 ساله ازدواج کرده، سومین ازدواج رسمی او.

نمی توانم بپذیرم که همسرش همسن خواهرم باشد

باید بگویم که این مسئله خیلی مرا آزار می دهد، من به مراسم او نرفتم و دعوت هم نشده بودم، نمی توانم بپذیرم که همسرش همسن خواهرم باشد، اما رینهولد چنین است، اگر چیزی در ذهن داشته باشد آن را انجام خواهد داد و من فاصله ام را حفظ خواهم کرد دیگر هیچ چیز مثل گذشته نیست.

با این حال اخیرا سیمون با پدرش در یک فیلم مستند که اکسپدیشن سال 1976 ماناسلوی مسنر است همکاری خود را آغاز کرده، اکسپدیشنی که در آن دو همنورد وی در طوفان کشته شدند سیمون می گوید:

او همیشه رئیس است، روابط ما هرگز مثل مابقی والدین، رابطه پدر و فرزندی نبوده.

explorers

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید