در تابستانِ پاکستان، برج های ترانگو یکی از محبوب ترین مقاصد در بین دیواره نوردانی است که به دنبال صعودهای فنی، بیگ وال و صعودهای بلند هستند:

راتی، گیزا و بائو

سه ایتالیایی، فرانچسکو راتی، لئوناردو گیزا و الساندرو بائو که چند روز پیش به کمپ اصلی برج ها رسیده اند، وقت خود را تلف نکرده و با صعود از مسیر نرمال جبهه شمال شرقی "برج بزرگ ترانگو" 6286 متر، هم هوایی خود را آغاز کردند و در ادامه تلاشی بر مسیر "شعله ابدی" برج بی نام 6239 متر داشتند که در این رابطه گفته اند: "روز دوم زیر بارش برف ثابت قدم به کار خود ادامه دادیم اما در 5 طول آخر تسلیم شدیم، اکنون در انتظار پنجره هوای خوب هستیم و توجه خود را به مسیر جدیدی که قرار است ایجاد کنیم معطوف کرده ایم.

اِدو مارین و خانواده

اِدو مارین نیز در چالش "شعله ابدی" برج بی نام حضور دارد و نمی خواهد کسی دیگر اولین صعود آزاد این مسیر افسانه ای را انجام دهد، او چند روز پیش نوشته: "23 روز است که روی دیواره هستم که 12 روز از آن روی "طاقچه برفی" Snow Ledge در ارتفاع 5700 متر به تنهایی شبمانی داشته ام. ارتفاع تاثیر خود را داشته و غذا خوردن برایم سخت است. در این لحظات تنهایی به چیزهای زیادی فکر کردم، اگر حمایت پدر و برادرم نبود الان اینجا نبودم، آنها در کمپ اصلی در حال استراحت هستند و شنبه به اینجا باز خواهند گشت. پنجره بعدی هوای خوب روز دوشنبه است و من آماده صعود از دشوارترین بخش "شعله ابدی" هستم، فقط یک تلاش دیگر باقی مانده."

در سی جون بعد از مدت طولانی شرایط جوی بد، با ورود  پنجره خوب، شروع به صعود آزاد در همراهی با پدر و برادرش نمود. در 4 جولای هر سه به "طاقچه برفی" رسیدند که پیچیده ترین بخش صعود است. بعد از 17 روز روی دیواره، در 10 جولای اِدو اعلام کرد که پنجره هوای خوب بسته شده اما تصمیم گرفته که به تنهایی روی دیوار بماند تا شرایط بهتر شود در حالیکه همراهانش به کمپ اصلی برگشتند.

" هفت روز در هوای سرد از چادر خارج نشدم، من می خواهم که این مسیر را به صورت آزاد صعود کنم و برای تحقق آن خواهم جنگید!" و قطعا دارد همین کار را می کند و امیدواریم که در چند روز آینده خبرهای خوشی داشته باشیم.

لارکر و زانگر

فراموش نکنیم که یوکوپو لارکر و باربارا زانگر به تازگی به کمپ اصلی برج بی نام رسیده اند، با توجه به اطلاعات اندک منتشر شده، آنها نظری بر مسیر "شعله ابدی" دارند.

montagna.tv

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید