گزارش کوه نامه از مسابقات ورد کاپ "سالت لیک سیتی" امریکا

در دو هفته اخیر مسابقات "ورد کاپ" در دو نوبت در "سالت لیک سیتی " امریکا برگزار شد در این مسابقات حضور چشم گیر ژاپنی ها در فینال بولدر چه زنان و چه مردان مشهود بود درخشش خیره کننده ژاپنی ها با  عدم  دستیابی اوگاتای معروف به مدالی در سکو چیزی از این شگفتی سازی ژاپنی ها نکاست. چرا که فوجی و ناراساکی کم کاری او را به خوبی جبران کردند.

 از دیگر شگفتی ها می شود به فینال نرسیدن "مگوس" آلمانی این  سگ پنجه هیولا با زور عجیب که با یک انگشت در تسمه و یک وزنه ده کیلویی یک دست ده بارفیکس می رود  به فینال باشد جایی که "آدام اوندرا" ای که سنگ نوردی را فقط  لید می داند و بولدر را صرفا یک فان! در سری اول مسابقه بر سکوی قهرمانی ایستاد. این اعجوبه چک که گویی طراحی ها ی مسیر برای درجه صعود او کم بود همچون ماهی بر مسیرها لغزید.

 اوندرا که از نقاط قوتش مسیر خوانی عالی و انعطاف فوق العاده بدنی است در این مسابقات خوش درخشید و غالب مسیرها را تلاش اول تاپ نمود. اما مصدوم شد و به سری دوم مسابقات نرسید.
و "شوبرت" خوش تکنیک و قوی در این دوره از مسابقات خوش درخشید و سهمی از سکوی جهانی به دست آورد.
هفته دوم   و "ورد کاپی" دیگر. اوندرای بزرگ که دچار مصدومیت شده بود از مسابقات باز ماند و اوگاتا باز در نبرد کم آورد او که گفته بود "می دانم در این دوره مسابقات خوب نیستم ولی امیدم را از دست نمی دهم" آمد واما دگر باره از ادامه باز ماند اما فوجی و ناراساکی کم کاری هموطنشان را جبران کردند.
البته  در بخش زنان بازهم حضور چشمگیر ژاپنی ها در فینال به چشم می آمد و معنی ساده آن این است که در آسیا ما با چه رقیبان تراز اولی دست و پنجه باید نرم کنیم. سکوی فینال بولدر آسیا برای ورزشکاران ما یعنی سکوی جهانی!
اما در بخش زنان "ناتالیا گراسمن" 19 ساله امریکایی این دختر نمکین با درخشش خیره کننده هر دو مدال طلا را از آن خود کرد. گراسمن که در کشور خود مسابقه می داد با حمایت تماشاچی های وطنی و البته هوش بالا خوش درخشید. اویی که در دور اول با یک کامبک عالی در سی ثانیه آخر و تاپ مسیر از سکوی سوم خود را به سکوی اول پرتاب کرد با شادی های کودکانه اش دلربایی کرد در این مسابقات البته "بروک رابوتو" دیگر هم وطنش سهمی از سکوی هر دو مسابقه داشت.
اما "یانیا گارنبرت" این اعجوبه بلوند  خوش تراش و زیبای اسلوانیایی بیشتر مسیرها را در تلاش اول  تاپ کرد و نشان داد زین پس  رقیبی بسیار  سخت برای بولدر کاران زن است. دختر 22 ساله با هوش و بدنی کشیده در قواره سنگنوری حرف های زیادی برای آینده خواهد داشت او اکنون کابوس رقیبان خود شده است.

عکس از اینستاگرام ناتالیا

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید