گزارش مراسم معرفی تیم های هیمالیانوردی استان تهران

نوشته شده توسط : بهرام پورعلی بابا | تاریخ ارسال مطلب : .

بعد از ظهر دوشنبه 94/03/18 جلسه معرفی تیم هیمالیانوردی برای صعود به دو قله موستاق آتا و کنگور در چین با حضور مسئولانی از فدراسیون کوهنوردی، هیات کوهنوردی استان تهران، روسا و اعضای تعدادی از باشگاهها، خانواده ها و کوهنوردان در سالن همایش های اداره کل ورزش و جوانان واقع در مجموعه ورزشی نصر برگزار شد.

مراسم در ساعت 18 با تلاوت آیاتی از قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی رسما آغاز شد. ابتدا یونس رضاخانی رییس کمیته هیمالیانوردی هیات کوهنوردی استان تهران ضمن خیرمقدم به میهمانان مختصری در خصوص تیم صحبت کرده و در ادامه مرتضی رمضانی رییس هیات کوهنوردی تهران به نحوه شکل گیری تیم مذکور، همچنین به مشکلات عدیده و محدودیتها از جمله مسائل مالی اشاره کرد.

سپس همایون بختیاری نایب رییس فدراسیون کوهنوردی مطالبی در خصوص نقش و وظیفه فدراسیون کوهنوردی در بسط و گسترش ورزش کوهنوردی طرح نمود و اشاره کرد که کوهنوردی ورزش قهرمانی نیست و رقیبی هم در کار نیست؛ لذا باید عاشق بود تا کوهنوردی کرد. وی ضمن تاکید بر مخاطرات ورزش کوهنوردی افزود تفکر صعود به هر قیمت نباید باشد. وی با اشاره به اینکه اگر کسی می خواهد کوهنوردی کند هیچ چیز نباید مانع وی شود؛ افزود حتی اگر فدراسیون مجوز صادر نکرد، راسا برای صعود اقدام کند. وی در ادامه به خانواده های حاضر در سالن گفت کوهنوردی ورزش پر خطری است و با علم به این موضوع و اطلاع از همه جوانب آن چنانچه حادثه ای پیش آمد دیگر شکایت موضوعیت پیدا نمی کند. او با اشاره به حکم محکومیت زندان یکی از مدیران سابق باشگاهها گفت چرا باید او در زندان باشد در صورتی که در حادثه پیش آمده نقشی تقریبا در حد صفر داشته است. وی گفت تمام تلاش بر این است که اتفاقی نیفتند؛ ولی اگر اتفاقی افتاد دیگر نباید سپرست تیم به زندان برود. در خاتمه وی قول مساعدت ده میلیون تومانی از طرف فدراسیون را به تیمهای مذکور داد. همچنین با عنایت به حضور چهار تن از بانوان به هر کدام مبلغ یک میلیون تومان به صورت بلاعوض وعده داد.

کاوه کاشفی سرپرست تیم سخنران بعدی بود که در راستای تایید سخنان همایون بختیاری صحبت کرد و گفت ما برای به حداقل رساندن ریسک چنانچه با مشکل برخورد کنیم، صعود نخواهیم کرد. همچنین اعلام کرد اگر خانواده ای مخالف حضور همسر یا فرزند خود در برنامه است؛ هم اکنون اعلام نماید تا فرد مذکور از تیم خارج شود.

در خاتمه اعضای تیم معرفی شده و به روی سن رفتند که متشکل از شش نفر برای قله کنگور و ده نفر مرکب از شش مرد و چهار زن برای قله موستاق آتا بودند. این مراسم در ساعت 19:30 با پذیرایی از میهمانان خاتمه یافت.

 

 

 تنهیه و تنظیم متن گزارش : فرشید داوودی

عکس : بهرام پورعلی بابا

 

 

 

پی نوشت : تصویر آقای رضا خانی از سایت هیئت تهران گرفته شده است .

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی