کریس شارما و تکامل سبک

نوشته شده توسط : پریسا حسین زاده | تاریخ ارسال مطلب : .

 

 

 

" البته تیتر بالا نظر سایت 8a است، سایتی که شیفته سبک اسپرت است و آن را سنتت شکنی نسل جوان در مقابل تفکر دگم سنگ نوردی سنتی می داند در واقع در متن زیر به تنوع بیشتر از تکامل اشاره شده ، شاید از آن جهت که ارتباط با زندگی اسطوره سبک اسپرت دارد. "

 

تلاش های سنگ نوردی کریس شارما او را تبدیل به تاثیرگذارترین سنگ نورد دنیا کرده است. او اخیرا به سمت چالش هایی جدید به دور از کنج خلوت سبک FA  خود روی آورده . با برگشت به خانه خود در امریکا یک سالن سنگ نوردی جدید راه اندازی کرده و انرژی زیادی روی سری رقابت های سولو آب های عمیق صرف می کند. پاییز سال گذشته او پنج هفته در آیان تپویی ونزوئلا صرف کرد تا به عنوان بدل کار در بازسازی فیلم کلاسیک موج سواری سال 1991 به نام " “Point Break ایفای نقش کند  که در پاییز امسال به نمایش درخواهد آمد. در خلال نمایشی در فریدریشسافن آلمان سایت یاد شده گفتگویی کوتاه با او داشته :

" بدل کاری فرصتی است که در طول زندگی ممکن است فقط یک بار پیش بیاید. این فرصت و صحنه دیوار آبی آن و کیفیت بالای صخره، باورنکردنی بود. اولین باری بود که پنج هفته دور از سنگنوردی را تجربه می کردم. عمده کار ما انتظار برای اجرای چند صحنه بود و عاقبت به اتفاق دنی آندرادا  که مرا همراهی می کرد، سنگنوردی کردیم"

در ماه آگوست او سالن سنگ نوردی پیشرفته دیگری در بارسلونا نزدیک جایی که زندگی می کند، افتتاح کرد. صعودهای آگاهانه همان چیزی است که همیشه تمرکز بر ایجاد مسیرهایی با کیفیت بالا و بسیار پیشرفته دارد. در ماه فوریه کریس El Bon Combat 9b/+  در کوا دی اوسل را ایجاد کرد که 40 دقیقه با جایی که در بارسلونا زندگی می کند فاصله دارد. تصویر بالا از همین برنامه است و پروژه های بزرگ دیگری برای اجرا در زمستان در دست اجرا دارد.

" کوا دی اوسل ترکیبی است از ماسه سنگ با کیفیت بالا و سنگ جوش در رنگ های مختلف و نمایی زیبا . شیب زیاد تندی ندارد و فقط 25 متر است. از پایین به نظر آسان می رسد اما اینطور نیست چون بطورکلی فاقد گیره های بزرگ است. بسیار خوش شانس بودم که آن را نزدیک جایی که زندگی می کنم یافتم"

نفر دوم رشته لید جام جهانی در 1997 در 15 سالگی،  یک خانه نیز نزدیک لریدا (استانی در اسپانیا) دارد. مکانی درجه یک در دنیا برای سنگ نوردی. اکثر مسیرهای کریس در مارگالف، سانتالینیا و اولیانا محبوب ترین و برترین هستند.

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی