تیم کوهنوردی بیماران MS برای صعود به قله آرارات عازم ترکیه می شود

نوشته شده توسط : بهرام پورعلی بابا | تاریخ ارسال مطلب : .

بیماری ام اس نوعی بیماری عصبی است که می تواند قسمتی یا تمام بدن را درگیر کرده و در صورت عدم کنترل به موقع بیماری، بخشی از فعالیت بیمار را تحت تاثیر قرار دهد.

حمیدرضا رحیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا توضیحاتی در مورد این تیم و فعالیت های قبلی آنها ارائه دادند:

این تیم چهار نفره هر یک به نوعی با بیماری MS درگیر هستند. این افراد که سال گذشته اقدام به صعود به قله دماوند کردند و با ادامه این فعالیت ورزشی خود، قصد دارند تا به مردم نشان دهند که بیماری MS هیچ نوع محدودیتی برای ادامه زندگی عادی ندارد.رحیمی اظهار کرد: پیش از عزیمت این تیم به ترکیه برای صعود به قله آرارات، تا دو هفته دیگر تیم شش نفره ای نیز از همین مجموعه برای صعود به قله دماوند می روند.

قله آرارات ترکیه در شمال شرق ترکیه در استان آغری واقع شده است و ارتفاع آن به پنج هزار و 139 متر می رسد.

رحیمی مدیر سایت ام اس سنتر کشور گفت: تیم چهار نفره عازم به ترکیه 14 مرداد از تهران به مقصد ترکیه خارج می شوند و صعود خود را از 16 همین ماه آغاز می کنند.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده این تیم 18 مرداد به قله کوه آرارات می رسند و سپس مسیر بازگشت را در پیش می گیرند.

رحیمی تاکید کرد: این تیم پیش از اعزام، با پزشکان و متخصصان مشورت کرده اند و هیچ نوع محدودیتی برای این سفر ورزشی مطرح نشده است.

رحیمی در ادامه افزود: مردم باید نگرش و شناخت درستی نسبت به بیماری ام اس پیدا کنند و به حتم باید ذهنیت روی ویلچر نشستن بیماران مبتلا به ام اس در جامعه تغییر کند.

وی ادامه داد: هم اکنون بسیاری از بیماران مبتلا به ام اس هستند که به فعالیت روزمره خود به طور عادی و طبیعی ادامه می دهند و هیچ نوع مشکلی در این زمینه ندارند.

اعضای شرکت کننده در این برنامه به ترتیب الفبا :
حمید ابراهیمی
حمید رضا رحیمی
شهرزاد علیپور
عالم کلانی

اعضای گروه کوهنوردی "ام اس سنتر" با این حرکت بزرگ قصد دارند توانایی های بیماران MS را ثابت کنند. با این امید که همه بیماران MS به توانایی های خود ایمان بیاورند و بتوانند نگرش جامعه را نسبت به MS تغییر دهند و نشان دهند MS برابر با ناتوانی نیست.

 

منبع : وب سایت ایرنا - گروه کوهنوردی ام اس سنتر

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی