گشایش مسیری نو بر روی دیواره علم کوه

نوشته شده توسط : فرشید داوودی | تاریخ ارسال مطلب : .

 

 پژمان زعفری نسیم عشقی

حسین و حسن شریفی

تیمی متشکل از سنگ نوردان اراکی و تهرانی موفق شدند هفته گذشته گشایش مسیری نو با درجه سختی A3  بر روی دیواره علم کوه را به سر انجام برسانند. این مسیر با نام «احسان» و به یادمان زنده یاد «احسان زعفری» گشایش شده و دارای شش طول در راستای مستقیم و سمت چپ مسیر «آبشار کریستال(ایتالیایی ها)»گشایش شده که در انتها به تراورس مسیر آبشار کریستال پیوسته و از مسیر «هاری رست» به قله می رسد.

گشایش این مسیر تماما از پایین به بالا بوده و حداقل رول کوبی در آن صوررت گرفته؛ به طوری که در 6 طول مسیر جمعا 30 عدد رول در میانی ها به کار گرفته شده و همچنین هر گارگاه دارای دو رول است.

اعضای تیم گشایش عبارتند از

پژمان زعفری،نسیم عشقی،حسین شریفی و حسن شریفی و با همکاری و همیاری مهدی مجتهدی و مسعود محمدی

از این گشایش مسیر فیلم و عکس توسط بهنام عندلیب تهیه شده که در دست تدوین است. همچنین  کروکی مسیر نیز در حال آماده سازی است و در صورت آماده شدن گزارش تصویری آن از طریق همین سایت اطلاع رسانی خواهد شد.

تصویر پژمان زعفری از اینترنت

 

 
 
New layer...
New layer...
New layer...
New layer...
 
New laye..
New layer...
New layer...
Ne
New layer...
New layer...

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

نظرات  

0 #2 محمود رئوفی 1394-05-13 15:44
پژمان ، حسن و حسین عزیز و سرکار خانم عشقی صمیمانه ترین درودهای خود را تقدیم شما و همراهان عزیزتان میدارم که با تلاش و پشتکار ستودنی موفق به اجرای چنین صعودی دشوار شده اید ، برایتان بهروزی و شادکامی آرزو دارم .
0 #1 احمد قنبری 1394-05-10 15:09
با عرض تبریک و خسته نباشید به تیم گشایش کننده مسیر احسان.

و تشکر از دست اندرکاران کوه نامه.

به کار بردن جمله (گشایش این مسیر تماما از پایین به بالا بوده )
این تصور را به وجود می آورد که گشایش مسیر به شکل دیگری یعنی از با لا به پایین با ارزش گذاری کمتری قابل قبول و امکان پذیر است!!!