اخبار گشایش مسیر در دیواره غربی علم کوه/ به روز شد

نوشته شده توسط : بهرام پورعلی بابا | تاریخ ارسال مطلب : .

تیمی جوان از دیواره نوردان کشور قصد دارند مسیری جدید با شعار "صرفه جویی آب ،ماده ای که جایگزین ندارد " در دیواره غربی علم کوه گشایش کنند. اعضای این تیم شامل 6 نفر هستند که سرپرستی برنامه را فرشاد میجوجی برعهده دارد و محمود انصاری وظیفه عکاسی ، فیلم برداری و مستند سازی را برعهده دارد. تمام اعضای تیم سابقه فعالیت های دیواره نوردی و کوهنوردی ، گشایش مسیر و صعود های زمستانی را دارند . این تیم قصد دارد طی 6 روز مسیر مورد نظر خود را گشایش نمایند و پس از آن در طی 5 روز مسیر گشایش شده را صعود نموده و عکاسی ، فیلم برداری و مستند سازی های مربوطه را انجام دهند.

 

<<< اخبار برنامه به تدیرج به روز رسانی خواهد شد >>>

 

شنبه 10 مرداد :

بر اساس اعلام سرپرست ( فرشاد میجوجی ) تیم ، امروز صبح از قزوین به سمت ونداربن حرکت کرده است.

 

سه شنبه 13 مرداد :

بر اساس اتباطی که با سرپرست برنامه داشتیم فعالیت های تیم گشایش مسیر به شرح زیر می باشد:

روز اول حرکت تا علم چال و انتقال بارها تا علم چال

روز دوم انتقال بخشی از بارها به سمت دیواره غربی علم کوه

همزمان با انتقال بارها یک گروه به صورت سبک بار به سمت دیواره حرکت کرده و یک طول 50 متری را گشایش نمودند

امروز یک تیم برای نصب طناب ثابت و گشایش طول های دوم و سوم بر روی دیواره در حال فعالیت هستند.

سرپرست برنامه از همکاری کوهنوردان دانشگاه تهران و تیم کوهنوردان شیراز بابت انتقال بارها تشکر و قدرانی نمودند.

 چهار شنبه 14 مرداد :

 ساعتِ 10:30 دقیقه ی امروز صبح ، چهارشنبه 14 مرداد ماه 94 با آقای مرتضی نوروزی از اعضای تیم تماس برقرار شد .
از ابتدای برنامه سه طول ابتدای مسیر گشایش شده ، امروز هم در حالِ گشایش طولِ چهارم هستند ، ثابت گذاریها تا طول ِ سوم انجام شده و بخشِ اعظمی از کمپ هم به یخچال دیواره ی غربی منتقل شده .
همگی اعضای تیم در صحت و سلامت کامل می باشند .

 

پنج شنبه 94/5/15

امروز سرپرست برنامه " فرشاد میجوجی " با سایت کوه نامه تماس داشتند و اعلام نمودند که هفت طول از مسیر هر کدام به متراژ حدودی 45 متر گشایش شده است و بخش دیواره ای به اتمام رسیده است و به ابتدای ریزشی ها رسیده اند. به علت ریزش بسیار زیاد و خطرناکی که وجود دارد فعلا فعالیت گشایش را تا خاتمه داده اند و پس از برقراری کارگاه فرود میرند تا در مورد ادامه گشایش و صعود از ریزشی ها تا قله امشب تصمیم گیری کنند.

بنابر گفته های سرپرست برنامه ریزش های این قسمت دیواره بسیار بیش تر از مسیر های دیگر مثل "هاری رست" است و ارزش فنی خاصی ندارد و بعد از تصمیم گیری در مورد ادامه صعود تا خروج از ریزشی ها و بازگشت از مسیر خرسان تصمیم گیری خواهند نمود.

در صورت تصمیم به ادامه مسیر فردا تیمی برای صعود و خارج شدن از مسیر ریزشی ها حرکت خواهند نمود.

همچنین اعلام کردند که دو نفر از اعضای تیم " صعود دریا تا دماوند"دیروز ساعتی را در کمپ اصلی مهمانان آنها وبدند و گفتگویی با هم داشته اند.

همچنین آقای بهرام فرخزاد (از اعضای تیم )  در ساعت 4 عصرِ امروز پانزدهم مرداد ماه تماسی با مسئول روابط عمومی تیم داشته اند و ایشان نیز ضمن تایید صحبت های سرپرست برنامه افزوده اند که در روزِ چارشنبه ( چهاردهم مرداد ) طولِ چهارم بصورتِ کامل و بخشی از طول پنچمِ مسیر گشایش شده و امروز ( پنج شنبه ، پانزدهم مرداد) هم ادامه ی طول پنجم و طولهای ششم و هفتم بصورتِ کامل گشایش شده و ادامه گشایش مسیر در روزهای آینده در بخشِ ریزشی مسیر پیگیری خواهد شد که تقریبا دو طول بر روی ریزشی ها تا قله باقی مانده است .
لازم به ذکر است تا انتهای طولِ هفتم ثابت گذاریهای مسیر انجام شده است .

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

نظرات  

0 #1 مونا 1394-05-13 23:29
موفق باشید.