گزارش و تصاویر مسیرهای گشایش شده برای جشنواره ماکو

نوشته شده توسط : بهرام پورعلی بابا | تاریخ ارسال مطلب : .

پنجشنبه 9 مهرماه 94 منطقه آزاد ماکو میزبان جشنواره سنگ نوردی بود؛ در این روز بیش از یکصد سنگ نورد از سراسر کشور گردهم آمدند تا تلاشی بر روی مسیرهای تازه گشایش شده داشته باشند.

چون براى جشنواره هيچ مسيرى آماده نبود با هماهنگى فدراسيون تيمی متشكل از چهار نفر خانم و چهار نفر آقا پنج روز قبل از شروع برنامه وارد منطقه شدند. اعضای تيم آقايان مسعود ياورى ، محسن هدايت ، پوياآزادانی پور ، مرتضى زارع و اعضای تیم بانوان خانمها سليمانى از كرمانشاه ، فرزانه شهروى از تهران،  سيما كهريزي از اراك و مريم نورى از زنجان بودند.این گروه تقسیم به دو تیم دیواره و اسپرت شدند که تيم ديواره درعرض پنج روز دو مسير بلند مولتى پيچ را گشايش كرد و يك مسير قديمى را ترميم نمود و تيم اسپرت هم شانزده مسير را براى جشنواره رولكوبى و آماده كردند.

در رابطه با آموزش رولكوبى هم فعالیت هایی برای تیم بانوان و هم براى سنگنوردان ماكو انجام شد. در طول این پنج روز تیم گشایش بسیار خوب کار کردند و سنگنوردان ماكو نیز همکاری بسیار کاملی داشتند.

سه مسير ديواره در عرض پنج روز گشايش شده و مولتى پيچ مي باشد. مسير نوزده در ديواره از مسيرهاى قديمى ماكو مي باشد كه رى بولت شده است. يك طول از مسير ١٨با يک مسير قديمى مشترک مي باشد.

همانطور که گفته شد بود این تيم باهماهنگى فدراسيون وارد منطقه شده بود و تمام هزينه برنامه توسط منطقه آزاد ماكو تامين شد.

 با سپاس فراوان از " مرتضی زارع " برای ارسال تصاویر و اطلاعات جشنواره ماکو.

 در ادامه تصاویری از مسیر های گشایش/ترمیم شده را مشاهده می کنید.

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی