غار قلایچی پاکسازی شد

نوشته شده توسط : بهرام پورعلی بابا | تاریخ ارسال مطلب : .

طی تماسی تلفنی که با "یوسف سوری نیا" داشتیم ایشان اخبار زیر را در مورد وضعیت پاک سازی غار قلایچی در اختیار  کوه نامه قرار دادند. 

مرحله اول پاکسازی " غار قلایچی"  به همت غارنوردانی از شهر های بوکان، تبریز، تهران، شیراز و گیلان به اتمام رسید که درنهایت مقدار قابل توجهی زباله از تالار اول(کازیوه) قلایچی خارج شد. فردا 17 مهرماه مرحله دوم برنامه که شامل پاکسازی تالار های بعدی و اکتشاف و عکاسی هست اجراء می شود.

برنامه پاکسازی " غار قلایچی" با شرکت ٧ نفر ، محمد کیانی و علی اصغر زارعی از شیراز ، آیت غلامی از گیلان ، یوسف سورنی نیا از تهران ، محمد خلیل زاده تبریز و بابک و مسعود رمضان زاده از بوکان و با سرپرستی مسعود رمضان زاده امروز انجام گرفت و مقادیر قابل توجهی آشغال از غار خارج گردید.


نکته قابل توجه اینکه این کار در مدت زمان کمی انجام گرفت ، غار نوردان ساعت ١٠/٥ صبح وارد غار شدند و ساعت ٣ همه نفرات و آشغالها از غار خارج شده بود . در عمق ٦٠ متری یک کارگاه بالا کشی جدید ایجاد شد.


با توجه به اینکه چهار نفر از غارنوردان برای بار اول وارد غار می شدند فردا به جهت دیدن قسمت هایی از غار و عکاسی وارد غار خواهند شد و برنامه تا ظهر جمعه به اتمام می رسد.

 

تهیه و تدوین خبر : ری را (  زهرا جلیلیان )

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی