همایش روز جهانی کوهستان و جشنواره کوهبان برگزار شد.

نوشته شده توسط : بهرام پورعلی بابا | تاریخ ارسال مطلب : .

دوشنبه 23 آذرماه " همایش و جشنواره عکس کوهبان "به مناسبت روز جهانی کوهستان در محل سالن سازمان محیط زیست در پارک پردیسان برگزار شد.

این مراسم در ساعت 17 با تلاوت آیاتی از قران کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی آغاز شد. پس از خوش آمدگویی مجری مراسم، «مرتضی رمضانی» رئیس هیات کوه نوردی استان تهران گزارشی از همایش ارائه داد.

سپس «رضا زارعی» ریاست فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی سخنان کوتاهی بیان داشت و پس از آن  نماینده فائو در ایران  سخنرانی به مناسبت روز جهانی کوهستان ایراد کرد.

از سوی وزارت ورزش " احمدی " معاونت فرهنگی ، ورزشی این وزارتخانه در مراسم حضور داشت که نامبرده نیز سخنرانی در مورد کوهستان و فعالیت فرهنگی این حوزه داشت.

در ادامه مراسم لوح های تقدیری به سفیران ورزشی کشور اهداء شد.

یکی از بخش های اصلی مراسم تجلیل از " عبداله اشتری " مربی و پیشکسوت و پیشگام حفظ محیط کوهستان بود که با پخش مستندی جالب از وی و فعالیت هایش ادامه پیدا کرد. رزومه این پیشکسوت توسط "داوود محمدی فر "  از نویسندگان و محققان حوزه تاریخ کوهنوردی قرائت شد. پس از آن عبدالله اشتری  صحبت هایی در مورد فعالیت ها و تلاش های خود در حوزه کوهستان ایراد کرد.

وی توسط معاونت وزارت ورزش و ریاست فدراسیون و ریاست هیات تهران و جمعی از پیشکسوتان کوه نوردی مورد تقدیر و تشکر قرار گرفت.

در ادامه پس از تجلیل از یک تیم دوچرخه سواری که برنامه هایی در معرفی مناطق گردشگری ایران به جهانیان داشته اند ، «پرویز شجاعی پارسا» در باره راهنمایان گردشگری و حضور اتحادیه گردشگری جهانی در ایران سخنرانی کرد.

در ادامه مراسم «عباس محمدی» از انجمن کوه نوردان ایران و گروه دیده بان کوهستان در مورد وضعیت اسفناک محیط کوهستان و محیط بانان دربند صحبت هایی بیان کرد.

بخش پایانی برنامه تقدیر از برگزیدگان عکاسی در حوزه های مختلف جشنواره بود که بیانیه هیات داوران توسط «مهدی نوری مقدم» قرائت شد و از برگزیدگان تجلیل به عمل آمد.

در انتها نیز هدایایی به مدال آوران مسابقات اخیر کشور در عرصه کوه نوردی ، سنگ نوردی ، درای تولینگ و دوی کوهستان اهداء شد.

این مراسم در ساعت 20 به پایان رسید.

 

گزارش و عکس: بهرام پورعلی بابا

 

 

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

نظرات  

0 #1 ali 1395-06-13 18:47
موفق باشید