نشست صعودهای نو و شاخص برگزار شد

نوشته شده توسط : بهرام پورعلی بابا | تاریخ ارسال مطلب : .

 

یک صد و بیستمین نشست همگانی انجمن کوه نوردان ایران عصر روز سه شنبه هجدهم اسفند ماه 94 در محل سالن اسوه برگزار شد. این نشست که تحت عنوان گزارش صعودهای نو و شاخص زمستان 94 برگزار می شد با استقبال چشمگیر علاقه مندان به کوهنوردی مواجه شد. به طوری که در همان لحظات ابتدایی مراسم، ظرفیت سالن تکمیل شد.

مراسم راس ساعت 15 : 18  با تلاوت آیات قرآن و سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

در ابتدی مراسم عباس ثابتیان ( رییس انجمن کوهنوردان ایران) ضمن خوشامد گویی به حضار به این نکته اشاره کرد که عنوان نشست حاضر (صعودهای نو و شاخص زمستان 94) و همچنین انتخاب سه برنامه ای که قرار است امروز گزارش آنها  ارائه شود (صعود گرده آلمان ها، نخستین صعود زمستانی خط الراس اشتر به سکه نو و نخستین صعود زمستانی قله میل فرنگی  ) برای  این نشست به معنای کم ارزش جلوه دادن و زیر سوال بردن سایر صعودهای انجام شده در زمستان امسال نیست ، بلکه ارزیابی دقیق صعودهای انجام شده و داوری آنها فرصتی دیگر و  کارشناسی دقیق تری می طلبد . وی از "جشنواره صعودهای برتر " که هر ساله توسط فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی برگزار می شود به عنوان مرجعی برای ارزیابی و داوری دقیق تر این صعودها یاد کرد .

ثابتیان در ادامه سخنان خود به تعدادی از صعودهای ارزشمند اجرا شده در زمستان سال جاری اشاره کرد که از آن جمله می توان گشایش مسیر دردره یخار دماوند توسط  جمعی از کوهنوردان زنجان  و باشگاه کوهنوردی تهران  و پیمایش کامل زمستانه خط الراس اشتران کوه توسط جمعی از کوه نوردان همدان  را نام برد. سپس از فروکش کردن تب صعودهای پر هزینه خارجی و  گرایش کوه نوردان کشور به اجرای صعودهای داخلی  به عنوان یک رویداد مثبت و خوشحال کننده یاد کرد.

در بخش بعدی معرفی مختصری از سه برنامه در نظر گرفته شده ارائه شد :

برنامه اول : صعود گرده آلمان ها

برگزار کننده : باشگاه کوهنوردی اسپیلت

نفرات تیم : صفتدر ظهوری (سرپرست) ، محسن سلیمی(عکاس) ، سعیدجوانشیر ، مهران دهخدایی ، آزاده مقدم

گزارش کامل این برنامه را اینجا بخوانید.

 

برنامه دوم : نخستین صعود زمستانی خط الراس اشتر به سکه نو

برگزار کننده : خانه کوه نوردان تهران

نفرات تیم : نیما اسکندری ، محسن سام دلیری ، مهدی الف استوار

گزارش کامل این برنامه را اینجا  و اینجا بخوانید.

 

 برنامه سوم :  نخستین صعود زمستانی قله میل فرنگی

برگزار کننده : باشگاه کوه نوردی و اسکی دماوند

نفرات تیم : محمد رضا رضایی ( سرپرست ) ،  امیر اصغرپور ، محمد جلوخانی ، مصطفی بدر خانی  ،  اسماعیل رهگذر

 

سپس گزارش مختصری از عملکرد انجمن کوه نوردان ایران و فعالیت های انجام شده توسط این انجمن در زمستان سال جاری توسط عباس ثابتیان ارائه شد.برگزاری نهمین جشنواره یخ نوردی و ورزش های زمستانی و جمع آوری کمک مالی برای آزادسازی محیط بانان دنا از جمله مواردی بودند که به آنها اشاره شد.

در بخش بعدی گزارش صعود گرده آلمانها توسط سرپرست برنامه ( صفتدر ظهوری ) با ارائه توضیحات و نمایش فیلمی از صعود ارائه شد.

سپس نیما اسکندری  به ارائه گزارش اولین صعود زمستانی خط الراس اشتر به سکه نو پرداخت.

بخش بعدی مراسم به ارائه 'گزارش نخستین صعود زمستانی قله میل فرنگی اختصاص داشت که با حضور محمد رضا رضایی انجام شد. این صعود توسط تعدادی از اعضای باشگاه کوه نوردی و اسکی دماوند انجام شده بود.

در بخش بعدی با اهدای لوح سپاس از طرف هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران از نفرات صعودهای فوق تقدیر به عمل آمد.

پس از این بخش عباس ثابتیان مجددا به ایراد سخن پرداخت و با اشاره به حادثه ناگواری که چندی پیش در مسیر جبهه جنوبی قله دماوند به وقوع پیوست به اقدام انسان دوستانه امدادگران این حادثه در انتقال فرد حادثه دیده و نجات جان وی اشاره کرد و آن را شایسته تقدیر دانست.

سپس هدایایی از طرف یکی از حامیان مالی مراسم به امدادگران این حادثه اهدا شد. نیما اسکندری ، پرستو ابریشمی ، مهدی الف استوار ، کامران علیزاده ، محمد رضا مختاري وآرش تعليم خاني نفراتی بودند که در این بخش با تشویق گرم حضار از آنها تقدیر به عمل آمد.

مراسم در ساعت 30 : 20 با پذیرایی از حضار به پایان رسید.

گزارش از : طیبه طاهری

عکس ها : بهرام پور علی بابا

 

 

 

 

 

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

نظرات  

0 #1 عباس ثابتیان 1394-12-19 12:45
ممنونم از حضور تیم کوه‌نامه در نشست و پوشش خبری این رویداد.