درگذشت ناگهانی قهرمان بیس جامپ ایران "مهدی حبیبی"/ فیلم

نوشته شده توسط : مینا قربانی | تاریخ ارسال مطلب : .

با کمال تأسف باخبر شدیم جناب آقای مهدی حبیبی از اولین و فعال‌ترین قهرمانان پرش آزاد (بیس جامپ) در حادثه‌ی حین پرواز درگذشته است. ایشان به منظور آماده‌سازی از محل اقامت خود در کانادا به اروپا رفته بود تا تمرینات خود را  به دنبال شرکت در اولین دوره‌ی مسابقات جهانی وینگ سویت به عنوان تنها نماینده‌ی ایران با انگیزه‌ی بیشتر ادامه دهد. 

مهدی حبیبی رکورد اولین پرش با لباس وینگ سویت از دیواره لجور در ایران را دارا بوده و نیز اولین ایرانی نام گرفت که در مسابقات جهانی این رشته که امسال در کشور آمریکا برگزار شد با هزینه‌ی شخصی و مساعدت جناب آقای ریاحی (نماینده‌ی FAI، کانون هوانوردان ایران) حضور به عمل آورد و رکورد آسیا را از آن خود کرد. ایشان با طی مسافت 3643 متر با سرعت 310 کیلومتر در زمان عبور از خروجی رکورد آسیا را کسب نموده بود. 

مهدی در یکی از مصاحبه‌های خود گفته بود:  

I would rather die young doing what I love than die old living a boring life. If I die, just know that I died happy.

ترجیح می‌دهم در جوانی زمانِ انجامِ آنچه عاشقش هستم بمیرم تا اینکه در یک زندگی کسالت‌بار هنگامِ پیری. اگر مردم بدانید که سرخوش مرده‌ام."

ویدئوهای پرواز مهدی حبیبی از « دیواره آیگر »  و  « دیواره لجور » و « بیستون »  را می توانید در کانال ویدئویی سایت و از طریق لینک های زیر مشاهده کنید : 

فیلم پرش مهدی حبیبی از دیواره آیگر 

 

فیلم پرش از دیواره بیستون و دیواره لجور

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

نظرات  

0 #1 هاله 1395-09-01 14:53
:cry: یاد و خاطره ات همیشه در قلب دوستان و همنوردانت سبز خواهند ماند باقی