گزارش مختصر صعود زمستانه دیواره آزاد کوه

نوشته شده توسط : بهرام پورعلی بابا | تاریخ ارسال مطلب : .

برنامه‌ی صعود زمستانه به دیواره‌ی آزادکوه هفته‌ی گذشته برگزار و با موفقیت به اتمام رسید.
این تیم با نفرات: محسن سعیدزاده (سرپرست)، محمد ژاله، مصطفی بیات، هومن رضایی، یاسر جعفری و مینا قربانی روز پنجشنبه 14 بهمن از زنجان حرکت کرده و  نیمه شب جمعه به روستای نسن رسیدند. به گفته‌ی اعضای تیم، ایشان با توجه به شرایط جاده‌ها 36 ساعت در راه بودند و میزان بارش برف در منطقه باعث شد به منظور رسیدن به کمپ پای دیواره دو روز برف‌کوبی سنگین و یک شب‌مانی پیش از دره‌ی نسن داشته باشند.
با توجه به نامساعد بودن پیش‌بینی هوا در روزهای آینده و محدودیت پنجره‌ی هوایی برای صعود، تیم به صورت فشرده 3 روز بر روی دیواره فعالیت کرده و روز آخر صعود دیواره را به طور کامل به اتمام رساند.


شدت باد منطقه به خصوص در روز اول جابه‌جایی کمپ و گشایش با حضور اعضای تیم گشایش هومن رضایی، یاسر جعفری و محمد ژاله بسیار شدید بود. تمامی اعضای تیم به صورت هماهنگ برای صعود، گشایش، تجهیز، تقویت کارگاه‌ها و آماده‌سازی مراحل صعود فعالیت کرده، و دو تیم به صورت هماهنگ بر روی دیواره حضور داشته‌اند که تیم اول مسیر صعود شده‌ی روز قبل را تجهیز و تقویت کرده و لوازم صعود را به بالای ثابت‌ها منتقل می‌کردند و پس از آن تیمی که بنا به صعود داشته وارد دیواره ‌شده و با توجه به مقدمات تیم قبلی صعود را ادامه می‌داد. در روز دوم کار بر روی دیواره، یک حادثه سقوط اتفاق افتاد که جراحت جدی در پیش نداشت اما فعالیت در روز دوم را متوقف کرده و به روز بعد موکول کرد، همین امر کمی باعث تعویق برنامه‌ی صعود شد. روز سوم تیم پشتیبانی مصطفی بیات و مینا قربانی زودتر صعود را شروع کرده و تیم قله متشکل از محسن سعید زاده و محمد ژاله اقدام به ادامه‌ی گشایش کردند و پس از صعود کامل دیواره در ساعت 7:15 شبانه به کمپ بازگشتند.


روز بازگشت به روستا در پی تابش چند روزه‌ی آفتاب و تغییرات دمایی پاکوب‌ها پر شده و تیم مجددا  مجبور به برفکوبی شد. دامنه‌های بهمنی زیادی به خصوص در دره‌ی نسن وجود داشت که تیم با تدابیر و آموزش‌های پیش از برنامه و نیز عبور ایمن از منطقه این بخش را پشت سر  گذاشت.
تیم مراتب تشکر خود را از پیگیری، حمایت و پشتیبانی عزیزانی که این برنامه را مورد توجه خود قرار دادند اعلام می‌دارد. طی هفته‌ی پیش‌رو گزارش برنامه به همراه عکس‌ها و ویدیوهای گرفته شده آماده و تاریخ ارائه‌ی گزارش اعلام خواهد شد.

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی