جاودانگی در آغوش کارل ماکس / « به روز شد »

نوشته شده توسط : بهرام پورعلی بابا | تاریخ ارسال مطلب : .

همه چیز با یک خبر ساده در فضای پر از شایعه دنیای مجازی و تلگرام شروع شد . " یک کوهنورد گم شده " ، " سقوط کرده " و ....خبر دست به دست چرخید تا بلاخره تایید شد .

« احمد نیک بیان » در کشور تاجیکستان در یخچال کارل ماکس سقوط کرده است. خبر ناراحت کننده و عجیب بود . درست مصادف با بازگشت کوهنوردان ایرانی از قلل 8000 متری هیمالیا و در حالی که موجی از شادی در بین کوهنوردان ایرانی آغاز شده بود .

طبق معمول گمانه زنی ها آغاز شد و روز به روز از اطلاعات جدیدتری از حادثه ، برنامه اجرا شده ، چگونگی آمادگی قبل از برنامه ، زمان اجرا و .... و در نهایت چگونگی جستجو و نجات در منطقه آغاز شد.

روزها و ساعت ها سپری شد تا شاید خبری امیدوار کننده از منطقه برسد. و بلاخره خبر در رسانه ها روزنامه های سراسری منتشر شد .

 

مقامات سفارت ایران در تاجیکستان روز سه شنبه اعلام کردند که امکان انتقال پیکر کوهنورد ایرانی که در کوه های پامیر باقی مانده ، به خاطر شرایط پر خطر منطقه متوقف شده است.  ( ایرنا )

 

خبرهای ضد و نقیضی نیز از بی نتیجه ماندن جستجو و پایان عملیات امداد دست به دست چرخید و بلاخره امروز صبح این تیتر و تصویر بود که کوهنوردان ایران صبحشان را با آن آغاز کردند.

 

امیدواریم بررسی دقیق تری از این حادثه صورت گیرد و نتیجه آن در رسانه ها منتشر شود ، به امید آنکه دیگر شاهد این حوادث نباشیم.

 

توضیحات سفیر ایران در تاجیکستان

 

توضیحات اعضای تیم کارل ماکس

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی