جدال با دیواره قاتل

نوشته شده توسط : فرشید داوودی | تاریخ ارسال مطلب : .

 

 

کمپین حمایت مالی از محسن پورقاسم

Eiger;

کوهی به ارتفاع 3970 متر در آلپ سوئیس.

 دیواره شمالی آیگر یکی از چالش برانگیزترین و خطرناک ترین دیواره های آلپ است. آیگر برای تراژدی های فراوانی که هنگام صعود دیواره شمالی آن رخ داده، مشهور است. از سال 1935 دست کم 64 کوهنورد هنگام تلاش برای صعود از دیواره شمالی این کوه کشته شده اند. دیواره شمالی آیگر، دیواره مرگ خوانده می شود.

صعود دیواره شمالی آیگر، پروژه من در سال 2018 خواهد بود. هم طناب و راهنمای من برای این صعود، دیواره نورد بنام کشور سوئیس راجر شلی Roger Scheli خواهد بود. صعود دیواره آیگر، صعودی میکس (صعود یخ نوردی و سنگ نوردی) بر روی دیواره 1800 متری است. معمولاً صعود در سه روز و دو شب بیواک بر روی دیواره انجام می شود. باید راهی برای استفاده از تبر یخ یا ابزاری جایگزین برای دست چپ خود پیش بینی کنم.

حامی مالی (اسپانسر) مهمترین چالش انجام پروژه‎ام است. امیدوارم حامی مناسب مالی برای این صعود پیدا کنم. تاکنون در دنیا، فردی با شرایط من دیواره آیگر را صعود نکردده است. شاید بتوانم خاطرات تاریخی صعود بر روی این دیواره را زنده کنم.

محسن پور قاسم می‎نویسد:

 

مدتی هست که برای ادامه پروژه "تلاش و امید به زندگی" در جستجوی اسپانسر هستم. با افزایش مبلغ ارز هزینه انجام پروژه امسال (صعود دیواره شمالی آیگر) افزایش قابل توجهی پیدا کرده. من برای پروژه امسال نیاز به حدود 5000 یورو دارم. 3000 یورو از این پول را باید به گاید سوئیسی پرداخت کنم. پارسال حدود 3000 یورو از جیب خودم خرج کردم و امیدوار بودم با صعودی که انجام میدم و با ایجاد رکورد (رکورد دیواره نوردی معلولین جهان) بتونم برای صعود های سال های بعد اسپانسر پیدا کنم. متاسفانه تا امروز این اتفاق نیفتاده... و البته خودم هم نمیتونم این پول را از درآمدی که دارم فراهم کنم.

شاید بعضی ها بگن خوب اگه نداری نرو ... یا اینکه؛ ما تو کشورمون این همه مشکلات داریم تو به فکر صعود دیواره های بلند دنیا هستی... یا شاید بعضی ها بگن، تو الان رکورد دار هستی چرا میخوای ادامه بده...اصلاً چه کاریه... جای گرم و نرم را ول کنی بری برای چالش صعود یک دیواره خطرناک و جون خودت را به خطر بندازی که چی بشه. 

جواب من به همه این عزیزان اینه که... روزی که من شروع کردم هدفی داشتم. هدف من رسوندن یک پیام مهم به همه مردم دنیا خصوصاً معلولین بود... پیام من اینه که نباید ناامید شد...نباید تسلیم مشکلات زندگی شد. باید برای رسیدن به هدف و موفقیت تلاش کرد و جنگید... بعضی وقت ها رسیدن به موفقیت سخته... اما با تلاش بیشتر میشه موفق شد. خوب کسی مثل من که با این شعارها کاری را شروع کرده و تا حد زیادی هم موفق بوده چطور باید به دلیل مشکلاتی مثل هزینه از ادامه برنامه متوقف بشه.

میدونم که امسال هم موفق خواهم شد... تلاش خواهم کرد تا هزینه برنامه را فراهم کنم و صعود آیگر را با موفقیت انجام بدم... نمی دونم از کجا هزینه برنامه فراهم خواهد شد.. ولی من تلاش خواهم کرد.

دوستانی برام کمپین حمایت تشکیل دادند. از کمک شون بی نهایت سپاسگزار هستم. بزرگترین دلگرمی و کمکی بوده که تاکنون دریافت کردم. 

"تلاش و امید به زندگی" همیشه ادامه داره... و موفقیت حاصل خواهد شد...

آدرس کانال "کمپین حمایت مالی از محسن پورقاسم

https://t.me/joinchat/CBLMVFBkYSaXZBccdcpo8g

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی