گزارش برنامه دائولاگیری پروانه کاظمی / اختصاصی کوه نامه

نوشته شده توسط : بهرام پورعلی بابا | تاریخ ارسال مطلب : .

کوه نامه:  گزارش، سفری از جنس هیمالیای «پروانه کاظمی»

سه شنبه پانزدهم تیرماه «سالن اجتماعات مرکز آموزش نیروی انسانی باقرالعلوم(ع)»میزبان کوه نوردان بود تا گزارش تلاش «پروانه کاظمی» کوه نورد برجسته کشور و عضو «باشگاه اسپیلت»  بر روی قله ی «دائولاگیری» را از زبان وی بشنوند.

با آمدن کوه نوردان سالن تقریبا پر شد و تا شروع گزارش؛ کلیپی از وی به نمایش در آمد و سپس  مراسم به صورت رسمی در ساعت 18.30 آغاز شد.

 مجری برنامه  ضمن خیر مقدم به حضار یادی کرد از درگذشتگان فاجعه برودپیک و در ادامه ضمن بیان بیوگرافی و کارنامه ی کوه نوردی پروانه کاظمی از وی برای ارائه گزارش دعوت نمود.

فاتح اورست و لوتسه؛ گزارش خود را در ساعت 18.45 آغاز کرد و  ابتدا با شعری ضمن خیر مقدم به حضار به بیان تاریخچه ای از قله دائولاگیری و صعودهای انجام شده بر روی آن پرداخت و همچنین گرامیدشت، یاد زنده یاد «مهدی اعتمادی فر» که برای همیشه در این قله جاودانه شد و  «مهدی عمیدی دوم پلنگ برفی ایران» (گزارش کامل این تلاش به قلم پروانه کاظمی به زودی بر روی کوه نامه قرار خواهد گرفت)

در ساعت 19.35 دقیقه گزارش شفاهی به اتمام رسید و در ادامه فیلمی 27 دقیقه ای و عکسهایی از این تلاش به نمایش در آمد. گزارش در ساعت 20.30 خاتمه و سپس هدایا و لوح های تقدیری که توسط باشگاه اسپیلت و دوستان وی تهیه شده بود توسط آقایان «رمضانی و حمیدی» به پروانه کاظمی تقدیم شد.

در انتها؛ مراسم  با صحبتهای کوتاهی توسط آقای حمیدی و رمضانی در ساعت 20.45 خاتمه پیدا کرد.

پایان بخش برنامه افطاری مختصری بود.

نکات قابل توجه مراسم

-هیچ مقام رسمی از فدراسیون کوه نوردی در این برنامه حضور نداشت

-«آرمان ضابط» همسر پروانه کاظمی به عنوان اصلی ترین اسپانسر وی مورد تشویق حضار قرار گرفت و هدیه ای از طرف باشگاه اسپیلت به وی تقدیم شد. همچنین وی  در امر گزارش کمک و کلیپ ها را به نمایش در می آورد.

-رمضانی رییس هیات کوه نوردی استان تهران ،جواد نظام دوست رییس انجمن غارنوردان، مهندس کیوان و خانم احیا پدر و مادر  زنده یاد پویا کیوان،کیومرث بابا زاده،کاظم فریدیان،عظیم برهمنی،مسعود زینالی و زهره عبدالله خانی دو یخ نورد برجسته کشور،لیلا بهرامی،حبیبی رییس سابق انجمن کوه نوردان، از جمله حاضرین در سالن بودند.

 -باشگاه اسپیلت در یک کار نو آورانه سرودی مخصوص خود ساخته که در ابتدا و انتهای برنامه برای اولین بار رونمایی و  پخش شد.

کوه نامه: به زودی متن کامل گزارش سفری از جنس هیمالیا به همراه دو فیلم از پروانه کاظمی بر روی سایت قرار خوهد گرفت

تنظیم گزارش: فرشید داوودی

عکس: بهرام پور علی بابا

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی