اخبار کوهستان

مفقود شدن چهار روزه دو جوان در کوه صفه اصفهان/جسد مفقودان کوه صفه پیدا شد

رییس اداره عملیات هلال‌احمر استان اصفهان گفت: صبح امروز به هلال احمر استان اصفهان اطلاع داده شد که دو جوان از روز جمعه تاکنون در کوه صفه اصفهان مفقود شده‌اند و در حال حاضر نیز تیم امداد و نجات ما در حال جست‌وجو برای پیدا کردن این افراد است.

محمد محمدی اظهار کرد: امروز نزدیک ساعت 11:00 صبح به هلال احمر اطلاع داده شد که دو نفر به نام‌های "احسان بیات" و "همایون نظری" -20 و 23 ساله- در کوه صفه ناپدید شده‌اند.

وی افزود: پس از بررسی‌های بیشتر متوجه شدیم که این دو نفر ساعت 16:30 روز جمعه برای کوهنوردی به کوه صفه عزیمت می‌کنند، ساعت 18 به کوه رسیده و کوهنوردی را آغاز می‌کنند که از آن موقع تاکنون اطلاعی از آنها نیست، اما موتور سیکلت آنها هنوز در پارکینگ کوه صفه است.

رییس اداره عملیات هلال احمر استان اصفهان ادامه داد: این افراد طبق برآوردها و اطلاعی که به ما داده‌اند از نظر آب و غذا و همچنین پوشاک و تجهیزات فنی کوهنوردی چیزی به همراه ندارند و آب و غذای آنها نیز به اندازه دو تا سه ساعت بوده است.

وی گفت: جست و جوها کماکان ادامه دارد و امیدواریم که این افراد پیدا شوند تا خانواده‌ها از نگرانی خارج شوند.

همچنین مسعود عنایت، مدیر مرکز اطلاع رسانی آتش‌نشانی اصفهان گفت: یک اکیپ امداد و نجات کوهستان آتش‌نشانی اصفهان پس از دریافت اطلاعات به سرعت به محل اعزام شده‌اند و در حال جست‌وجو هستند.

همچنین بوژمهرانی، رییس هیئت کوه‌نوردی استان اصفهان نیز گفت: این دو جوان از روز تاسوعا تاکنون مفقود شده‌اند و حتی احتمال دارد در کوه صفه گم نشده باشند.

 

............................................................

مدیر عملیات هلال‌احمر استان اصفهان گفت: اجساد دو جوان گمشده در کوه صفه اصفهان شامگاه گذشته (سه‌شنبه) حوالی گلزار شهدای کوه صفه پیدا شد.

محمد محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه اصفهان، در خصوص وضعیت دو جوان گم‌شده در کوه صفه اصفهان طی چهار روز گذشته اظهار کرد: پس از جست‌وجوی چند ساعته متاسفانه حوالی ساعت 17:00 از طریق رهگذران اطلاع داده شد که دو جوان روی چمن‌های سمت راست گلزار شهدای کوه صفه روی چمن‌ها مد‌ت‌ها است که به خواب‌ رفته‌اند.

وی ادامه داد: بلافاصله تیم عملیاتی هلال‌احمر در محل حاضر و متوجه شد که این دو فرد سیاه ‌شده و فوت کرده‌اند و همان دو نفری هستند که چهار روز از آن‌ها خبری نبوده است.

مدیر عملیات هلال‌احمر استان اصفهان اضافه کرد: آنچه پیداست این افراد نه از کوه سقوط کرده‌اند و نه گم‌شده‌اند علت مرگ آنها در دست بررسی است و توسط پزشکی قانونی اعلام می‌شود.

به گزارش ایسنا، دو جوان به نام‌های "احسان بیات" و "همایون نظری" -20 و 23 ساله- از ساعت 18 روز جمعه به سمت کوه صفه حرکت کردند اما تا چهار روز از آنها هیچ خبری نبود پس از اطلاع رسانی خانواده مفقودان به پلیس و نیروهای امدادی شامگاه گذشته جسد آنها پیدا شد.

 

منبع خبر : ایسنا / برگرفته از خبر آنلاین

Related Articles

انتصاب در فدراسیون کوهنوردی

کافه کوه بهمن ماه

دیدگاه

گفتگوها