انتصاب در فدراسیون کوهنوردی

نوشته شده توسط : فرشید داوودی | تاریخ ارسال مطلب : .

 

«محمود شعاعی» سرپرست فدراسیون، طی حکمی مهندس «مرتضی سلطانی» را به عضویت هیئت رئیسه‌ی این فدراسیون منصوب کرد.

وی از فعالان عرصه‌ی صنعت و از علاقه‌مندان قدیمی به کوه‌ و کوه‌نوردی است.

 منبع :وب سایت فدراسیون

انتصاب سرپرست هیئت استان لرستان

نوشته شده توسط : فرشید داوودی | تاریخ ارسال مطلب : .

سرپرست فدراسیون طی حکمی «عبدالله عزیزپور» را به عنوان سرپرست هیئت استان "لرستان" منصوب کرد.  در بخشی از این حکم خطاب به وی آمده است: به استناد نامه ‌ی اداره کل ورزش و جوانان استان "لرستان"، به موجب این حکم جناب‌عالی از تاریخ ۱۲/اسفند/۹۱ به مدت سه ماه و تا تشکیل مجمع هیئت به عنوان سرپرست هیئت کوه‌نوردی و صعودهای ورزشی آن استان منصوب می‌شوید.

 

 منبع: سایت فدراسیون کوهنوردی

موفقیت اسلوونیایی ها در سومین مرحله جام جهانی

نوشته شده توسط : پریسا حسین زاده | تاریخ ارسال مطلب : .

 

 

اسلوونی کشوری با دو میلیون نفر جمعیت در مرحله سوم جام جهانی رشته لیدکه از 31 جولای تا اول آگوست در آیمست کشور اتریش برگزار شد سه نفر را روی سکوی قهرمانی فرستاد و دو نفر را نیز در میان هفت ورزشکار برتر این دوره داشت (تیاشا کالان در بخش زنان و اربن پریمیزیک در بخش مردان هر دو هفتم شدند) این کشور کوچک موفقیت های خود را بواسطه حضور گسترده در رقابت های رده سنی نوجوانان و جوانان جهان بدست آورده.

در زیر سقف تماشایی ساختار سنگنوردی آیمست که در فضای باز نصب شده مینا مارکویک از کشور یاد شده علیرغم آسیبی که از ناحیه مچ پا در مرحله دوم (بریانسن) دیده بود با چند حرکت بیشتر در آخرین لحظات مدال طلا را از آن خود ساخت، حتی اگر تایم مینا پایان می گرفت او برترین سنگنورد زن این دوره از رقابت ها بود. هموطن جوان و شانزده ساله او یانیا گارنبرت مقام دوم را بدست آورد. عملکرد عالی دیگری از این ستاره در دومین حضور خود در جام جهانی بود. جسیکا پیلز که توسط هموطنان اتریشی خود مورد حمایت قرار داشت، نظیر سال گذشته در همین مکان مدال برنز را بدست آورد.

دوازدهمین بار است که فدراسیون جهانی صعودهای ورزشی IFSC در آیمست اتریش رقابت های رشته لید را برگزار می کند و میزبان به وعده خود مبنی بر مسیرهای طولانی و دشوار وفا کرد. هیچکس در مرحله نهایی موفق به تاپ مسیر نشد. طراحان در این مرحله، سنگنوردان را کاملا به چالش کشیده بودند. استراحت های کم و معابری ناموزون بر سر راه داشتند. جو مسابقه از این لحاظ شورانگیز شده بود.

در بخش مردان رومین دسگرنجز از فرانسه مسیر و قدرت لازم را برای تصاحب مدال طلا پیدا کرده بود. جاکوب شوبرت که بسیار نزدیک به او بود نفر دوم شد، جاکوب 57 امتیاز و رومین امتیاز +57 را بدست آورد. دومین اسکوفیک از اسلوونی با امتیاز +51 مدال برنز را از آن خود ساخت.

 

لید زنان

لید مردان

1-مینا مارکویک – اسلوونی

2- یانیا گارنبرت – اسلوونی

3- جسیکا پیلز – اتریش

4- هلن ژنیکوت – فرانسه

1-رومین دسگرنجز – فرانسه

2- جاکوب شوبرت – اتریش

3- دومین اسکوفیک – اسلوونی

4- آدام اوندرا – جمهوری چک

8a + IFSC