اولین صعود پاک (تِرَد) مسیر با درجه سختی b 5.13

نوشته شده توسط : فرشید داوودی | تاریخ ارسال مطلب : .

 

"امین پیلارام" از جمله مربیان صعودهای ورزشی و سنگ‎نوردی طبیعت بوده که در هر دو رشته سالن و طبیعت مسلط و توانمند است؛ لیکن وی را بیشتر باید یک طبیعت باز!(کار) دانست چرا که توانایی و جسارت وی در سنگ‎نوردی طبیعت قابل توجه است. وی سال گذشته به همراه تیمی به سرپرستی خود موفق شد برای اولین بار مسیر "پیتون" در بیستون را به صورت طبیعی صعود کند که گزارش آن در همین وبسایت اطلاع رسانی شد. او در دومین تلاش شاخص خود این بار موفق شد مسیر موسوم به "کلاهک آلبرت" با درجه سختی 5.13b را بصورت ابزاری گذاری صعود کند. کوه‎نامه بری این سنگ‎نورد خوب آرزوی موفقیت دارد.

خوانندگان عزیز می‎نوانند از طریق لینک زیر فیلم این صعود زیبا  را به تماشا بنشینند.

http://www.aparat.com/v/2mtvU

 

سفر مسئولانه به مناطق یخچالی

نوشته شده توسط : بهرام پورعلی بابا | تاریخ ارسال مطلب : .

سفر مسئولانه به مناطق یخچالی
 
کمپین صیانت از یخچالهای کوهستانی ایران زمین قصد دارد با همراهی:
  • انجمن کوهنوردان ایران
  • بخش حفاظت از یخچالهای کوهستانی فدراسیون کوهنوردی ج.ا.ا
  • بنیاد ملی حفاظت از یخچالهای طبیعی وابسته به وزارت نیرو
  • شرکت اسپیلت البرز
سفر مسئولانه یخچالی را برگزار نماید. این سفر به عنوان اولین سفر از سفرهای پنجگانه یخچالی می باشد که امید است در سالهای آتی برگزار گردیده و کلیه مناطق یخچالی ایران پیمایش و مستند گردند.
 
 
در این سفر اساتید کوهنوردی، فعالان محیط زیست و مستند سازی و محققان حوزه یخچالی مسافرین را همراهی نموده و کارگاههایی در زمینه های محیط زیست، پیمایش یخچال، مستند سازی، مردم شناسی، نقش یخچالها در منابع آبی، پوشش های گیاهی و جانوری و ... برگزار می گردد.

ضمن اینکه پیش بینی می شود سفری بکر، مهیج و جذاب برای شرکت کنندگان رقم بخورد، امید است همراهان این سفر، سفیرانی شوند جهت ترویج فرهنگ حفاظت از زیست بومهای بی بدیل ایران زمین و به ویژه یخچالهای کوهستانی.

 

ارسال : ابولفضل زمانی

پایان مسابقات سنگ‎نوردی کرمان/ مردان و زنان

نوشته شده توسط : فرشید داوودی | تاریخ ارسال مطلب : .

 

 

هفدهمین دوره مسابقات سنگ‎نوردی قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی و اعزام های آزاد، در رده‎های سنی نوجوانان ، جوانان، بزرگسالان  مردان و زنان از تاریخ 19 الی 25 اردیبهشت 96 و در سه رشته سرطناب،بلدرینگ و سرعت برگزار شد که در پایان مسابقات نتیج نهایی به شرح زیر شد:

مردان/

سرعت

بزرگسالان:

مقام اول: حمید رضا توزند جانی از خراسان رضوی

مقام دوم: علی نجفی از زنجان

مقام سوم :موسی قیم از خوزستان 

جوانان:

مقام اول: احسان اسرار از خراسان رضوی

مقام دوم: میلاد علی پور از قزوین

مقام سوم: حسین ظهوریان از خراسان رضوی

نوجوانان a:

مقام اول: پوریا کریم پور از خراسان رضوی

مقام دوم: حسین شریفات از خوزستان

مقام سوم: محمد سلطانی از زنجان

نوجوانان b:

مقام اول: محمد یوسفی از خراسان رضوی

مقام دوم: علی رضا علیجانی از زنجان

مقام سوم: سیدعلیرشیدآبادی از سمنان

بلدرینگ 

بزرگسالان:

مقام اول: علی برات زاده از فارس

مقام دوم: امیر نوری از مرکزی

مقام سوم :خسرو هاشم زاده از تهران

جوانان :

مقام اول: پوریا رسولی از زنجان

مقام دوم: ابوالفضل حسن پور  از خراسان رضوی

مقام سوم : محمد گرکانی از تهران

نوجوانان a:

مقام اول: محمد سلطانی از زنحان

مقام دوم : علی طاهری ویس شوشتری از خوزستان

مقام سوم: فراز مالکی از اصفهان

نوجوانان b :

مقام اول : محمد یوسفی  از خراسان رضوی

مقام دوم :سید رضا تقی پور از خراسان رضوي

مقام سوم : سید علی رشید آبادی از سمنان

 

  سرطناب

بزرگسالان:

مقام اول: داود رکابی از زنجان

مقام دوم: احمد رضا سلگی از همدان

مقام سوم: خسرو هاشم زاده از تهران

جوانان:

مقام اول: پوریا رسولی از زنجان

مقام دوم: محمد امین محمد لوازم از زنجان

مقام سوم: ابوالفضل حسن پور از خراسان رضوی

نوجوانان a:

مقام اول: احمد رضا الهامی از خراسان شمالی

مقام دوم: علی رضا پیله فروشان از قزوین

مقام سوم: محمد سلطانی از  زنجان

نوجوانان b:

مقام اول: محمد یوسفی از خراسان رضوی

مقام دوم: محمد رضا نوری از زنجان

مقام سوم: امیر حسین فتحی از سمنان

اور آل:

بزرگسالان:

مقام اول : خسرو هاشم زاده از تهران

مقام دوم : علی برات زاده از فارس

مقام سوم : داود رکابی از زنجان

جوانان:

مقام اول: پوریا رسولی از زنجان

مقام دوم: محمد گرکانی از تهران

مقام سوم: محمدامین محمد لو از زنجان

نوجوانان a:

مقام اول: محمد سلطانی از زنجان

مقام دوم: علی ویس شوشتری از خوزستان

مقام سوم: شانت عیسی قلیان از تهران

نوجوانان b:

مقام اول: محمد یوسفی از خراسان رضوی

مقام دوم: علي رضا علیجانی از زنجان

مقام سوم : محمد رضا نوری از زنجان

زنان:

سرعت

بزرگسالان:

مقام اول: الناز رکابی از زنجان

مقام دوم: بهاره بدرآبادی از کرمان

مقام سوم: سیما سلطانی از زنجان

جوانان:

مقام اول: مینا آرمیده از زنجان

مقام دوم : سرور انصاریان از خوزستان

مقام سوم: شقايق اسکندری از فارس

نوجوانان a:

مقام اول : ملیکا راحمی حقیقی از خوزستان

مقام دوم: راحیل رمضانی از همدان

مقام سوم : ثنا عزیززنجانی از زنجان

نوجوانان b:

مقام اول : محیا دارابیان از زنجان

مقام دوم: زینب علیپور از خوزستان

مقام سوم: فاطمه پور بحری راه پیما از تهران

بلدرینگ

بزرگسالان:

 مقام اول: الناز رکابی از زنجان

مقام دوم: فاطمه جعفری از کرمان

مقام سوم: نسیم بیاجمندی از سیستان و بلوچستان 

جوانان :

 مقام اول: افسانه میراحمدی از چهار محال وبختیاری

 مقام دوم: ساحل مایلی از اصفهان

 مقام سوم: نگین نجفی از زنجان

نوجوانان a:

مقام اول: راحیل رمضانی از همدان

 مقام دوم: فاطمه زرین آبادی از تهران

 مقام سوم: زهرا سیفی از همدان

نوجوانانb :

 مقام اول: محیا دارابیان از زنجان

 مقام دوم: فاطمه پور بخري از تهران

 مقام سوم: پریسا مددی از البرز

سرطناب

بزرگسالان:

مقام اول: الناز رکابی از زنجان 
مقام دوم: نگار ورشوچی از همدان 
 مقام سوم: فاطمه جعفری از کرمان

جوانان:

مقام اول: سیده افسانه میر احمدی از چهارمحال و بختياري 
مقام دوم: زهرا داوری از خراسان شمالی 
 مقام سوم: ساحل مایلی از اصفهان

نوجوانانa:

مقام اول: راحیل رمضانی از همدان 
مقام دوم: محدثه کهوند از همدان 
 مقام سوم: شیما اب بیدی از خوزستان

نوجوانان b:

 مقام اول: محیا دارابیان از زنجان 
مقام دوم: فاطمه پور بحری از تهران  
 مقام سوم: شیما رستگار از زنجان

 اور آل

بزرگسالان:

 مقام اول: الناز رکابی از زنجان

 مقام دوم: فاطمه جعفری از کرمان

 مقام سوم: آتنا بیگوند از تهران

جوانان:

مقام اول: زهرا داوری از خراسان شمالی

 مقام دوم: شقایق اسکندری از فارس

 مقام سوم: مینا آرمیده از زنجان

نوجوانان a:

 مقام اول: راحیل رمضانی از همدان

 مقام دوم: فاطمه زرین آبادی از تهران

 مقام سوم: زهرا سیفی از همدان

نوجوانان b:

 مقام اول: محیا دارابیان از زنجان

 مقام دوم: فاطمه پور بحری از تهران

مقام سوم: آناهیتا آریا فر از کرمان

 

 نتایج:  کانال و وبسایت فدراسیون کوه‎نوردی و صعودهای ورزشی