از دو ماه پیش از سال نو میلادی (2017) با جمعی از کوه نوردان ایرانی مقیم اروپا تصمیم به اجرای برنامه ای مشترک گرفتیم، که قرعه به نام جشنواره ی یخ نوردی اکرن فرانسه افتاد. 11 نفر برای این برنامه، که زمان اجرای آن از تاریخ 11 الی 15 ژانویه ی 2017 بود، اعلام آمادگی کردند.  ابتدا لیستی از لوازم و تجهیزات مورد نیاز این برنامه تهیه شد و باید طوری وسایل فنی میان افراد توزیع می شد تا برخی از دوستان به علت سفر هوایی مشکل اضافه بار نداشته باشند.

برای شرکت در جشنواره می بایستی پیش ثبت نام انجام می شد. مهلت ثبت نام از اول دسامبر 2016 تا 10ام ژانویه 2017 بود و این کار از طریق سایت جشنواره http://ice-climbing-ecrins.com/  انجام شد. برای ثبت نام ابتدا می توانید به آدرس ارائه شده در سایت ایمیل زده و ثبت نام کنید. ثبت نام ها به صورت گروهی انجام نمی شود بلکه فردی است. هر چند ثبت نام در روز افتتاحیه جشنواره نیز مقدور است. روال جشنواره اینگونه می باشد که روز اول، ساعت 5 بعد از ظهر ثبت نام و سپس افتتاحیه است. شرکت کنندگان می توانند زمان ثبت نام در کارگروه های مورد علاقه ی خود ثبت نام نمایند و همچنین راهنمای کوهستان (Mountain guide) انتخاب کنند که در این صورت در روز اول با فرد مذکور ملاقات و هماهنگی های لازم را به عمل می آورند. در روزهای دیگر مطابق برنامه از صبح اتوبوس ها یا ماشین هایی در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد که آنها را به دره های مجاور  و آبشارهای یخی مدنظرشان می برند. این سرویس ها جزئی از برنامه ی روزانه می باشند. همچنین در اختیار سرپرست یا راهنمای تیم، یک دستگاه بی سیم جهت موارد ضروری قرار می گیرد، که این امر پس از ثبت نام و هماهنگی با مسئولین و راهنماهای کوهستان جشنواره امکان پذیر است. پس از انجام ثبت نام تی شرت های آبی رنگ  مخصوص جشنواره به تمامی شرکت کنندگان اهدا شد.

جشنواره ی یخ نوردی اکرن فرانسه همه ساله در منطقه ی پارک ملی اکرن Parc national des Écrins و در شهر کوچک لاقژانتیق لَبِسِه L'Argentière-la-Bessée در جنوب شرقی قرانسه در مجاورت مرز ایتالیا و در سالن اجتماعات شهرداری شهر برگزار می شود. همانطور که در سایت جشنواره قابل مشاهده هست، تمامی جزئیات برنامه و اطلاعات ضروری شامل مسیرها، لیست اماکن، هتل ها، کارگروه ها، برنامه ها اطلاعات ضروری و سایت های مرتبط ثبت شده است. امکان کرایه ی کفش و لوازم فنی و همچنین خرید لوازم در سالن افتتاحیه و همچنین در شهر بریانسون Briançon وجود دارد.

شرکت کنندگان در این برنامه: 

 1. حسین بلند اختر ( راهنمای کوهستان ، مسئول فنی و آموزشی )
 2. کیومرث موسوی ( امور مالی / تغذیه )
 3. سهیلا میرزایی
 4. حامد رزاقی ( گزارش نویس / عکاس / راننده )
 5. مهری امینی
 6. عامر ازوجی
 7. روناک میرخانی
 8. فواد جودی خسرو شاهی
 9. سینا صداقت نژاد ( مسئول اموال )
 10. امیر قانعی زاده
 11. سارا قانعی زاده

 

 

برای دانلود فایل کامل گزارش روی لینک زیر کلیک کنید:

 

گزارش برنامه جشنواره یخنوری اکرن فرانسه

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید