مراسم ارائه گزارش برنامه تیم های موستاق آتا و کنگور برگزار شد

نوشته شده توسط : بهرام پورعلی بابا | تاریخ ارسال مطلب : .

 

عصر روز دوشنبه 16 آبان 1394 مراسم تجلیل  از هیمالیانوردان استان تهران در مرکز همایش های شهید قندی شرکت مخابرات برگزار شد.  این همایش با محوریت ارائه گزارش برنامه صعود تیم های منتخب استان به قلل کنگور و موستاق آتا و همچنین تجلیل از هیمالیانوردان استان تهران برگزار گردید.

این مراسم با حضور تعداد زیادی از کوه نوردان و علاقه مندان به کوه نوردی برگزار شد. مراسم راس ساعت هفده با تلاوت آیاتی از قران کریم پخش سرود ملی جمهوری اسلامی  ایران آغاز شد.

بخش اول برنامه - گزارش صعود قله موستاق آتا

بخش اول برنامه به گزارش صعود قله موستاق آتا اختصاص داشت. پس از خوش آمد گویی مجری برنامه، یونس رضا خانی ( مسئول کارگروه هیمالیانوردی هیات کوه نوردی و صعودهای ورزشی استان تهران) به ایراد سخن پرداخت.

پس از آن برنامه با  نمایش کلیپی در رابطه با کودکان نقص ایمنی ( به بهانه انتخاب آن به عنوان شعار برنامه صعود قله موستاق آتا) ادامه پیدا کرد.

سپس گزارش صعود قله موستاق آتا ( فیلم و پاورپوینت) ارائه شد. پس از ارائه این گزارش کاوه کاشفی به ارائه توضیحاتی در رابطه با برنامه صعود قله موستاق آتا پرداخت.

 در بخش بعدی حمیدرضا گرشاسبی (مدیرکل  اداره ورزش و جوانان استان تهران ) به سخنرانی پرداخت.  در این سخنرانی کوتاه ، نامبرده اعلام نمود که هدیه مالی توسط اداره کل ورزش و جوانان استان تهران ( به مناسبت صعود موفقیت آمیز تیم های کوه نوردی استان تهران به قله موستاق آتا  و تلاش برروی قله کنگور) ، اهدا خواهد شد.

در بخش بعدی از مربیان تیم های صعود قلل کنگور و موستاق آتا و میزبانان صعودها تقدیر شد. پس از آن اقبال افلاکی(نماینده فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی) به سخنرانی پرداخت.

 پس از صحبت های وی  ، تجلیل از هیمالیانوردان استان تهران انجام شد.  حضور اعضای تیم شناسایی مسیر قله اورست در سال 1351 از جذابیت های این بخش از برنامه بود. سپس از هیمالیانوردان استان تهران که در سال جاری تلاش هایی را بر روی قلل مختلف هیمالیا انجام داده بودند  با ارائه لوح های تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

 بخش اول مراسم با پذیرایی مختصری که در حدود پانزده دقیقه طول کشید به اتمام رسید.

 

بخش دوم برنامه - گزارش صعود قله کنگور

در نخستین قسمت از  این بخش برنامه از هادی صابری ( دبیر سابق فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی ) با ارائه لوح تقدیری تقدیر به عمل آمد.

سپس مرتضی رمضانی ( ریاست  هیات کوه نوردی و صعودهای ورزشی استان تهران) به ارائه توضیحاتی در رابطه با دو صعود فوق ( قلل موستاق آتا و کنگور) پرداخت. این توضیحات شامل شرح برنامه ریزی های انجام شده و نحوه ساماندهی تیم های صعود ، ریز هزینه های صعودها و ... می شد.

 پس از آن گزارش صعود قله کنگور که یکی از جذاب ترین بخش های برنامه بود ارائه گردید. در ابتدا امیر طالبی  با ارائه پاورپوینتی به ارائه توضیحات در رابطه با برنامه و تلاش های انجام شده برروی این قله پرداخت.  سپس چندین  فیلم در رابطه با فعالیت های انجام شده در برنامه به نمایش درآمد که با استقبال حضار مواجه شد.

 پس از ارائه گزارش  فوق ، از نفرات هر دو برنامه با اهدای لوح های تقدیری از طرف هیات کوه نوردی و صعودهای ورزشی استان تهران تقدیر شد.

مراسم در ساعت 30 : 21  با برگزاری قرعه کشی شرکت کنندگان به آنها به اتمام رسید.

حاشیه های مراسم :

  • استقبال چشمگیر  علاقمندان به کوه نوردی از این مراسم از نکات در خور توجهی بود که می توان به آن اشاره نمود. به نحوی که در همان لحظات اولیه شروع مراسم ، ظرفیت سالن تکمیل شد و تعداد زیادی از علاقمندان مابقی مراسم را به صورت ایستاده دنبال کردند. استقبالی که حتی پس از زمان استراحت و پذیرایی نیز کمرنگ نشد و علاقمندان را تا پاسی از شب در سالن نگه داشت.

  • حضور اعضای تیم شناسایی مسیر قله اورست در سال 1351 از جذابیت های این برنامه بود.
  • شاید نقطه عطف برنامه را بتوان صحبت های زیبای پروانه کاظمی ، بانوی هیمالیانورد و بی  ادعا دانست. وی در صحبت کوتاه خود در رابطه با تلاش نافرجام خود برروی قله ماکالو در بهار سال جاری ( به دلیل وقوع زلزله در کشور نپال) جملات زیبایی را بیان کرد که با تشویق حضار مواجه شد؛ وی گفت: " مهمترین دستاورد این صعود ناتمام برای من ، لمس فاصله اندک بین مرگ و زندگی بود..... زلزله ای که در کشور نپال اتفاق افتاد و زندگی های زیادی را گرفت..... زلزله ای که نه تنها کل نپال ، بلکه کل جهان رو متاثر کرد... و به خود من به شخصه یادآوری کرد که فرصت ها چقدر کوتاه هستند و ارزش با هم بودن ها را بیشتر باید دانست..... "
  • شاید تنها نکته منفی که در این مراسم به چشم می خورد برنامه ریزی زمانی نامناسب و طولانی شدن  بیش از حد مراسم بود. مراسم در ساعت 17 آغاز و در ساعت 21:30 به اتمام رسید. این در حالی است که  در پوستر برنامه و اطلاع رسانی های انجام شده ، ساعت شروع مراسم 16:30 و ساعت اتمام آن 20:30 اعلام شده بود.  شاید بهتر بود با مدیریت بهتر زمان  به نحوی از این تاخیر نیم ساعته در شروع مراسم و تاخیر یک ساعته در اتمام آن جلوگیری کرده و یا حداقل از آن کاست.

گزارش: طیبه طاهری

عکس: بهرام پور علی بابا

 

 

 

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

نظرات  

0 #1 ماهزاده نجار 1394-08-30 11:33
با سلام
با تشکر از برگزارکنندگان و برگزاری این گونه همایش ها

اما نکات منفی این مراسم از نگاه من: 1.توجیح نبودن کامل مجری و اتلاف وقت و عدم مدیریت زمان/ 2.میکس اهنگ هایی فوق العاده پر تنش بر روی فیلم های صعود! که حس زیبایی و ارامش کوهستان رو از ادمی می ربود. 3.صحبت های طولانی و خاطره گویی بعضی از مسئولان. 4.حضور بیش از حد مسئولین و پیش کسوتان بر روی سن برای اهدای جوایز با ایجاد صفی طویل و صحنه ای....
با امید به هر چه بهتر برگزار کردن این گونه همایش ها