محیط زیست

همیاری برای آزادی محیط بانان دنا / دومین مراسم گلریزان محیط زیستی در تهران برگزار شد

عصر روز یکشنبه نهم  اسفند ماه 1394 جمعی از علاقمندان به طبیعت و محیط زیست ایران در محل سالن اجتماعات مسجد الرحمن گرد هم آمده بودند تا  مجددا حمایت مادی و معنوی خود را از محیط بانان محکوم به قصاص دنا اعلام کنند.

مراسم در ساعت 18:00با اجرای عباس محمدی ( عضو هیات امنای گنجه پشتیبان زیست بوم ایران و مدیر گروه دیده بان کوهستان ) آغاز شد. وی سخنان خود رابا ارائه  توضیحاتی در  رابطه با پرونده محیط بانان دنا و اتفاقات رخ داده طی هشت سال اخیر آغاز کرد.

محمدی در سخنان خود مجددا به این نکته اشاره کرد که هدف از مراسم امشب ، نقد و بررسی حکم دادگاه در رابطه با پرونده محیط بانان دنا نیست ، چرا که اصولا پرداختن به چنین نقدی در صلاحیت ما نیست ، بلکه ما گرد هم آمده ایم تا به آنچه در توان ماست ( جمع آوری کمک مالی) بپردازیم .

وی اضافه کرد:  گله ما از سازمان حفاظت از محیط زیست برای عدم حمایت این سازمان از محیط بانان دنا به جای خود باقیست هرچند ظاهرا  در شرایط فعلی این سازمان نمی توان چنین توقعی از آن داشت!

سپس به پیشنهاد عباس محمدی حاضران در مراسم به ارائه پیشنهادات خود در رابطه با چگونگی تسریع در روند جمع آوری کمک مالی برای آزادسازی محیط بانان پرداختند و نظرات خود را در این رابطه بیان کردند.

در انتها بخش اصلی مراسم ( جمع آوری کمک های مالی) آغاز شد که همانند مراسم قبلی مشارکت فعال شرکت کنندگان در این بخش کاملا مشهود بود.

در این مراسم تعدادی از کوه نوردان و علاقه مندان به کوه نوردی و طبیعت گردی و محیط زیست حضور داشتند که در میان آن ها چهره های نام آشنای کوه نوردی کشور هم بودند.

این مراسم با حضور خانواده محیط بان «خالدی» برگزار شد.

مراسم در ساعت 20 به اتمام رسید.

توضیح 1 : بر اساس آخرین اطلاعات اخذ شده از هیات امنای گنجه زیست بوم ایران ، روند آزادی محیط بان اسعد تقی زاده مراحل نهایی خود را طی می کند اما وجه المصالحه مورد نیاز برای آزادی محیط بان خالدی هنوز به طور کامل تامین نشده است.

توضیح 2 : بر اساس اعلام مسئولان برگزاری مراسم ،  اهدای کمک ها محدود به مراسم های برگزار شده نبوده و علاقه مندان کماکان می توانند از طریق حسابهای اعلام شده ، کمک های نقدی خود را واریز نمایند. اطلاعات مربوط به شماره حسابها در  این لینک ذیل قابل مشاهده است.

 

توضیحات بیشتر در رابطه با پرونده محیط بانان دنا را اینجا بخوانید.

گزارش مراسم گلریزان قبلی  ( 12 بهمن 1394- تهران ) را اینجا بخوانید.

 

 

 

 

 

  • گزارش و عکس ها : طیبه طاهری

Related Articles

گفتگوها